$ DOLAR → Alış: 4,70 / Satış: 4,72
€ EURO → Alış: 5,48 / Satış: 5,50

İMAJIMIZ ZEDELENDİ

İMAJIMIZ ZEDELENDİ
  • 01.01.2017

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimi ve Gönen’deki FETÖ/PDY operasyonlarıyla ilgili de konuşan Başkan Yakar, “240 şehidin verildiği 15 Temmuz kalkışması toplumda travma yaşattı. Ülkemiz yara aldı ve vatanını seven herkes bu örgüte ve sempatizanlarına tepkili. Devletin her kademesinin terör örgütünden arındırılacağına inancımız tam. Üst düzey bürokratlarımız açığa alındı, ilçemizin terör örgütünün yuvasıymış gibi anılmasından rahatsızız. Gönen’in imajı zedelendi” dedi.

Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, 2016 yılını değerlendirdi. Kırsal mahallelerde yol-su-altyapı gibi yıllarca birikmiş olan kronik sorunların çözüldüğüne işaret eden Başkan Yakar, Tabakhane bölgesine uygulanacak Kentsel Dönüşüm ile ilgili “Türkiye’nin çok önemli bir firmasıyla görüşme halindeyiz” derken, Kaplıcaların kiraya verilmesiyle ilgili de “Sıcak suyun kontrolü belediyemizde kalmak şartıyla Kaplıca tesislerini kiralama kriterlerimiz net; kiralayacak firma yatırım yapacak, turizmin önünü açacak” dedi

Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, 2016 yılıyla ilgili hem belediyenin çalışmalarını da hem de toplumsal olayları değerlendirdi. Fetullahçı Terör Örgütünün 15 Temmuz darbe girişimden dolayı 2016’nın Türkiye’nin en acı yılı olarak tarihe geçtiğini, Türk Milletine travma yaşatan darbe girişiminden dolayı 240 yurttaşın şehit düştüğünü anımsatan Başkan Yakar, “Ülkemiz, demokrasimiz yara aldı. Vatanını seven herkes, terör örgütüne ve sempatizanlarına tepkili. Türk Milleti, kahramanca bir direnişle FETÖ’nün saldırısına karşı koyup, destan yazdı” dedi.
FETÖ’cülerin, Devletin tüm kademesinden arındırılacağını da belirten Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, Gönen’in üst düzey bürokratlarının büyük kesiminin FETÖ’cü çıkmasıyla ilgili de “İlçemiz açısından kötü bir izlenim oldu. Gönen’in adının, FETÖ’yle anılmasından rahatsızız. Devlet, kimine ne olduğunu biliyor. FETÖ/PDY operasyonlarının titizlik içerisinde yürütüldüğüne de inancımız tam. Gönen, ulusal kurtuluş mücadelesinde kahramanlık yazmış bir ilçe” dedi.

YANGINDAN MAL KAÇIRIR GİBİ VERMEYİZ
Gönen Kaplıcalarına ait sosyal tesislerin özel sektöre kiralanmasıyla ilgili de konuşan Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, “Sıcak suyun kontrolü belediyemizde kalmak koşuluyla, kriterlerimize uyacak firmalara kiralayabiliriz. Ancak, yangından mal kaçırır gibi haraç mezat vermeyiz. Kiralayacak firma, Gönen’de turizme yönelik yatırım yapmalı, turizmin önünü açmalı. Yatırım yapmayacak firmaya kiraya vermeyeceğiz” derken, tabakhane bölgesine uygulanacak Kentsel Dönüşüm ile ilgili de Türkiye’de sayılı bir grupla görüşmelere başlandığını aktardı.

KIRSAL MAHALLELERE YATIRIM AKTI
Gönen’de hiçbir şey yapılmıyor eleştirilerine “Rüstem Mahallesinin altyapısı değişti, doğalgaz hattı çekildi, aynı şekilde Karşıyaka, Reşadiye ve Tırnova Mahallelerimizde de çalışmalar var. Yerin altına yapılanlar görülmüyor, ancak Gönen’in altyapısını değiştiriyoruz” karşılığını veren Başkan Yakar, “90 tane kırsal mahallemiz eklendi. Yıllarca yol-su-altyapı sorunu yaşayan bu mahallelerimiz, standarttı yüksek hizmetle tanıştı. Şu anda kırsal mahallelerimizde sıkıntı kalmadı. Gönen merkez ancak merkeze bağlı 90 köyün olduğun unutulmamalı. 22 trilyon liraya mal olan arıtma tesisimiz Mayıs ayında faaliyete geçecek. Bu yapılanlar hizmet değil mi” derken, Cumhuriyet Meydanı düzenleme projesine de başlanacağını bildirdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.