UA-62723351-1
$ DOLAR → Alış: 3,93 / Satış: 3,95
€ EURO → Alış: 4,83 / Satış: 4,85

Havutça:ellere var memura yok mu?

Havutça:ellere var memura yok mu?
  • 17.08.2017

CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, gazetecilere yaptığı yazılı basın açıklamasında, Suriyelilere milyarları harcayan hükümetin kendi memuruna sadaka verdiğini söyledi. Havutça, memura 2018 yılında 3+3, 2019 yılında da 3+3’lük zam teklifinde bulunan hükümetin memurla resmen dalga geçtiğini öne sürdü.

-Memura sadaka mı ?

“Memura 3+3 zam teklifinde bulunan AKP iktidarı, Suriyelilere milyarlarca dolar harcamakta kendi memurumuza sadak vermektedir” diyen Havutça, AKP’nin memura yönelik maaş politikası memurun maaşının yoksulluk sınırının altında tutmak olduğu net bir şekilde görülmektedir” ifadesini kullandı. Havutça devamında şunları söyledi “ Yaklaşık 5 milyon kişiyi doğrudan, 20 milyon kişiyi de dolaylı olarak etkileyen memur zammı pazarlığında hükümetin gülünç teklifi, art niyetlidir. En düşük memur maaşı yoksulluk sınırının 1400 lira altındadır. AKP’nin memuru açlık sınırının bile altına mahkûm etmesi zaruri ihtiyaçları zor karşılan 5 milyon kişiye ve dolaylı olarak 20 milyona vatandaşımıza darbe vurmaktadır. Memur düşünmeden atılan bu ekonomik adımlar sıkıntılı günler geçiren esnafımıza ise daha kötü bir şekilde yansıyacaktır. AKP’nin memuru direk, esnafını ve ekonomiyi dolaylı etkileyecek memur zammının real verileri göz önünde bulundurarak yapması daha gerçekçi olacaktır. Bu konuda Çalışma ve Sosyal İşler Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nu daha duyarlı ve vicdanlı olmaya davet ediyorum”.

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Poyraz dedi ki:

    Sayın havuç çu hep devleti eleştirecihinize birazda özel sektör patronlarına da yüklenin zam ayı gelir keyfi gelirse 50tl zam verir gelmezse oda yok işgani kızımızın üstüne oturamıyorum çalışmaktan ama zam yok saygılar

YORUM YAZ