$ DOLAR → Alış: 4,70 / Satış: 4,72
€ EURO → Alış: 5,48 / Satış: 5,50

Havutça eleştirilere cevap verdi

Havutça eleştirilere cevap verdi
  • 20.10.2017

İstifası istenen Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’a destek olduğu gerekçesiyle parti tabanında eleştirilere maruz kalan CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, bunun ilkesel ve demokratik bir duruş olduğunu söyledi.
-Seçimle gelen seçimle gitmeli
AK parti Balıkesir Büyükşehir Başkanı Ahmet Edip Uğur’la ilk kez 2011 milletvekilliği seçimlerinde bir televizyon programında karşılaştıklarını anımsatan Havutça “Seversiniz sevmezsiniz son seçimde de kendisi Balıkesir Büyükşehir Başkanı oldu. Onunla ilgili en ağır eleştiri ve ithamları yine TBMM’de ben yaptım. Bugün şunu söylüyorum seçimle gelen seçimle gitmeli ve buna biz bugün karşı çıkmaz isek yarın CHP’li belediyeler ile ilgili de karanlık dehlizlerde başlayan aynı baskı ve siyasi linçlerle ilgili ne diyeceğiz? İfadesini kullandı.
-Suç varsa gereği yapılmalı
Bir siyasetçi ile ilgili suç isnadı varsa devletin savcıları ve denetim mekanizmalarının harekete geçmesi gerektiğinin altını çizen Havutça “Ben kimseyi değil hukuk devletini savunuyorum. Rakibimizde olsa bir diktatörlük düzeninde milli iradeyi dilinden düşünmeyenlerin pespaye iki yüzlülüğünü en çarpıcı gerçeğini görmezden gelemeyiz” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Mert dedi ki:

    Namık Havutça iktidarın iç hesaplasmasına gelene kadar bir dünya sorun var bak köyündeki tarlaları ucuza almaya çalışıyorlar gönen çayı halen pis akıyor çiftçi perişan borç içinde işsizlik aldı başını gidiyor etrafımız ateş çemberi.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.