$ DOLAR → Alış: 4,75 / Satış: 4,77
€ EURO → Alış: 5,48 / Satış: 5,50

Halk Çukurlar kapatılsın diye Baştaş a ödenen Trilyonlardan Haberdar değil..!

Halk Çukurlar kapatılsın diye Baştaş a ödenen Trilyonlardan Haberdar değil..!
  • 22.12.2016

Bandırma’da uzun süre polemik konusu olan fakat henüz bir çözüme ulaştırılamayan ve her geçen gün vatandaş mağduriyetlerinin arttığı yol tadilat sorunu büyüyerek devam ediyor.

Hatırlanacağı üzere daha önce BASKİ tarafından yapılan kazılar uzun süreler kapatılmamış , tadilat yapılmamış ve BASKİ kazıp bırakıyor tartışmaları sıkça gündeme gelmişti. Vatandaşlardan gelen şikayetlerden  görünen o ki  26 ocak 2016 tarihinde yapılan 2016/9318 kayıt nolu 4 trilyon 360 bin tl tutarlı YOL KAPLAMA TAMİRATI VE ASFALT YAMA YAPIM İŞİ ve yine 30.09.2016 tarihinde yapılan ve BAŞ-TAŞ firmasının kazandığı 3 Trilyon 167 bin tl tutarında 2016/381640 kayıt numaralı YOL KAPLAMA TAMİRATI VE ASFALT YAMA YAPIM İŞİ ihaleleride bu sorunu çözmüş değil. Yapılan bu ihaleler ile ilgili BASKİ tarafından yapılan kazı çalışmaları BAŞ-TAŞ firması tarafından onarılması gerekirken Bandırma halkından gelen bilgiler tam aksini söylüyor.Oysa 9 Trilyon para Baştaş a ödendi.

Bugün Bandırma Devlet Hastanesi yakınlarında bulunan bir taksi durağında çekilen görüntülere Dursun Mirza Gönüllüleri isimli sosyal medya sayfasından büyük tepkiler geldi. Sayfadan yapılan açıklamada ‘’ Dursun Mirza Gönüllüleri olarak vatandaşlarımızın sesi olmaya devam ediyoruz. Burası Bandırma Devlet hastanesinin orada bulunan taksici esnafımızın ekmek teknesi. Büyük şehir belediye BASKİ ekipleri burayı yaklaşık 1 ay önce kazıyorlar şebeke suyu kaçağı var diyerekten. Maalesef ne kaçağı onarıyor nede kazdığı çukuru kapatıyorlar. Her yerde olduğu gibi burayı da kaderine terk ediyorlar. Vatandaş kendi imkanlarıyla çözümler üretirken BASKİ’ye de sitemlerde bulunuyor. Bu memleketin insanının parasını alıyorsanız hizmet vermekte zorundasınız. Bandırmaya ve Bandırmalılara üvey evlat muamelesi yapan Büyük şehir belediyesini kınıyor ve onları artık Bu şehire faydalı olmaya davet ediyoruz.’’ İfadelerine yer verildi.

BASKİ tarafından ihale edilen Yol Kaplama Tamiratı Ve Asfalt Yama işinin ihaleyi kazanan Baştaş tarafından ne için yapılmadığı ise merak ediliyor.Edinilen bilgiye göre 1 ay önce 11 Trilyon tutarında yine YOL KAPLAMA TAMİRATI VE ASFALT YAMA YAPIM İŞİ İhaleye çıkıyor ve İşin Baştaş a verilebilmesi için halen Belediye nezdinde yoğun çaba sarfediliyor.Peki bu yapılmayan işlere bunca Trilyonlarca halkın parası Baştaş a neden peşkeş çekiliyor.İşte bu kent bu sorunun cevabını bulmalı.!

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. derya dedi ki:

    taş döşeme işini anlamak da mümkün değil zaten… Avrupa diyoruz ya orada alt yapısı tamamlanmış ve araç trafiğine kapalı estetik dokusu olan özel alanlara taş döşenmektedir. Biz de ise bunun da suyunu çıkarıp her tarafa taş döşüyoruz. Madem öyle niye eski arnavut kaldırımı ve granit taşlarla döşeli o güzelim yollarımızı asfaltladık. Halkın eline birbirinin kafasına atsınlar diye silah mı vermek amaç….

    1. Mert Yavuz dedi ki:

      Asfalta ödenen paranın %95 i yurtdışına gidiyor petrole bu yüzden olabilir.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.