$ DOLAR → Alış: 4,75 / Satış: 4,76
€ EURO → Alış: 5,49 / Satış: 5,51

HADDİNİ BİLEREK OYNAMAK

HADDİNİ BİLEREK OYNAMAK
  • 14.12.2016

Kağıt üzerinde favori görünen Malatyaspor idi. Fakat bir gerçek vardı ki hep göz ardı edilen. Futbolun temel prensiplerinden biri olan haddini bilmek. Bu başarıda en büyük etkendir. Ben burada Feyyaz Hocayı teknik heyeti başarılı buluyorum. Çünkü bu yapılanma futbolun temel prensiplerinden birisidir. Her teknik adam ister ki ister ki takımı çok iyi pas yapsın birinci ikinci bölgede pres yapsın oyun bozsun üçüncü bölgede pozisyon bularak başarılı olsun ama böyle her zaman olmuyor.  Malatyaspor da olduğu gibi. Bandırmaspor’a geldiğimizde ise oyun kurarak set hücumu yapmak bu tip maçlarda risktir orta saha defans anlayışını iyi kapanmak üzerine yapan ve hızlı hücumlarla dikine oynayan bir Bandırmaspor daha farklı bir sonucu kaçırmış oluyor. Bu anlayışı Feyyaz Hoca ve teknik ekip bu kurguyu takıma çok iyi anlatmış ve başarıda etkin olmuştur.

Bu ligde yenilmeyecek hiçbir takım yoktur ama biz ne istediğimizi iyi bilmeliyiz.Kadro istikrarı doğru planlama forvet hattında 4 tane seri adamın olması Bandırmaspor’un en büyük avantajı. Bunların yanında haddini bilerek almanız gereken skoru yakalama inancı bizi puan olarak yukarı çekecektir.

Malatyaspor kendine güvenen iyi bir takım eksik yanı ise kendine aşırı güvenen defans hataları bütün takımın agresif hücum anlayışı defansif anlayıştaki eksiklik. Bandırmaspor’un gerçeği şu olmalı çok fazla pas yüzdesi olmayabilir, oyuna hakim değil gibi gözükmesi takımın kötü olduğu anlamına gelmemeli. Çünkü bu yapı bizde yok. Bizde olan hızlı hücumlar defans arkasına sarkmalar. Bu anlayış ile oynamak zorundayız. Bu bir taktik anlayışıdır. Feyyaz Hoca’da bunu çözmüş gözüküyor . Ben kalecimize de değinmeden geçemiyorum. Kendisini ve takımımızı kutluyorum. Teknik heyetimizi Feyyaz Hocayı hangi maçta ne yapmak istediğini anlayabiliyorum. Bundan sonraki maçlarımızda da başarılar diliyorum.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.