$ DOLAR → Alış: 4,70 / Satış: 4,72
€ EURO → Alış: 5,48 / Satış: 5,50

Gönen Kaymakamı o iddialara cevap verdi

Gönen Kaymakamı o iddialara cevap verdi
  • 12.09.2017

Gönen Kaymakamı Faruk Bekarlar, 30 Ağustos kutlamalarında Onuncu Yıl marşının sesini kıstırdığı ve konuşmasında Atatürk’e yer vermediği iddiaları ile ilgili bazı basın yayın organlarında çıkan haberlere tepki gösterdi.

-Maksatlı ve kasıtlı
Bekarlar, haberlerin çarpıtılmış, maksatlı ve yalan haberler olduğunu belirterek, “Konser sonrası sahneye davet edilme sebebim bandoya çiçek takdimi içindir. Sahneye yöneldiğim esnada ‘Onuncu Yıl marşını istiyoruz’ diye bağıran sadece bir kişi olup, yoğun talep geldiği iddiası kasıtlı ve yalandır” dedi. Program sonrasında C.Ö. isimli bu vatandaşın, kendisine ve belediye başkanına Onuncu Yıl marşı çalındığı için teşekkür ettiğini vurgulayan Bekarlar “Konseri izleyen vatandaş sayısı görevliler dışında yaklaşık 100 kişi civarında olup, seyircilerden yoğun tepki ifadesi yalandır, Kayıtlardan da açıkça anlaşıldığı gibi yazılanların aksine seyirciler sadece alkışlamışlardır” şeklinde konuştu.
-Marşın sessiz çalınmasını istemedim
Bekarlar “Yaptığım konuşma bandoya teşekkür ve Onuncu Yıl marşının çalınmasını isteyen, vatandaşın talebini seslendirmek amaçlıdır, benim istediğim orkestranın virtüözünden Onuncu Yıl marşına miksersiz solo giriş yapmasıdır. Marşın sessiz çalınmasını istediğim haberi yalan ve çarpıtmadır. Haberlere kaynaklık eden video kayıtları izlendiğinde, marşın icrası sırasında çıkan hoparlör cızırtısından, hoparlörün sesinin kapatıldığı iddiasının kasıtlı ve yalan olduğu anlaşılacaktır “ifadesini kullandı.
-Algı yönetimi oluşturuluyor

Yaptığı konuşmanın 30 Ağustos konuşması olmadığının altını çizen Bekarlar “Sadece sanatçıya teşekkür için sahneye çıktım. Buna bağlı olarak kısa bir konuşma gerçekleştirdim. Bayram kutlamaları kapsamında hiçbir siyasi parti yöneticisi tebriklere ve konsere katılmamış olmasına rağmen, yapılan haberler siyasi sataşma ve eleştirilere zemin hazırlayarak, şahsımı hedef alan incitici hakaret ve tehditlere dönüşerek, milli değerler üzerinden halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmiştir. Milli birliğimizin çimentosu olan bu değerlerin korunması ve bu birliğin bozulmasına değil, pekişmesine hizmet etmesi için çalışmak, hakkımda yapılan haberlerde olduğu gibi yalan ve kumpaslarla algı yönetimi konusunda uzman olan art niyetli çevrelere karşı uyanık olmak ve bunlara milli bir duruş sergilemek hepimizin ortak ödevidir “ifadesini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.