UA-62723351-1
$ DOLAR → Alış: 4,03 / Satış: 4,05
€ EURO → Alış: 4,96 / Satış: 4,98

Gönen AK Parti evet turunda

Gönen AK Parti evet turunda
  • 03.04.2017

Gönen AK Parti İlçe Teşkilat Başkanı Servet Bıyık ve Teşkilat Üyeleri referandum için saha çalışmalarına devam ediyor. AK Parti İlçe Başkanı Bıyık ve Teşkilat Üyeleri Havutça köyünü ziyaret edip, 16 Nisanda gerçekleştirilecek olan referandum oylamasında Gönen halkının sandıkta “Evet” demesi için köy ziyaretleriyle çalışmalarına hız kesmeden devam ettirirken, İlçe Başkanı Bıyık, “ Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yönetim şekli Cumhuriyettir. Cumhuriyetle yönetilmeye devam edilecektir” dedi.
Havutça köyü ziyaretinde vatandaşlara yeni sistemi anlatan İlçe Başkanı Servet Bıyık, “Partili Cumhurbaşkanı iddiası çok saçma Başbakan ülkeyi yönetirken bir partisi yok mu zaten var. Şimdi partili başbakan değil de partili Cumhurbaşkanı var. Başbakanlık sistemini Demirel, Erbakan, Özal, Türkeş gibi liderlerin istediği bir sistemdir. Millet Cumhurbaşkanını beğenmezse seçimle gereğini yapar.
Cumhurbaşkanına yargılama yolu açılıyor. Yüce divana verme kolaylaşıyor. Milletvekilleri daha etkin rol alıyor. Referandumun sadece Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için yapılıyor algısı verilmeye çalışılıyor. Bunun böyle olmadığını millet biliyor. Ona göre kararını verecek. Rejim değil sistem değişiyor” dedi.
BIYIK: VATANDAŞIN KAFASINDA SORU İŞARETİ YOK KARARINI ZATEN VERMİŞ
AK Parti İlçe Başkanı Bıyık; “ Saha çalışmalarını elimizden geldikçe yoğun bir şekilde yürütmeye çalışıyoruz. Vatandaşın aklında anayasa değişikliğine ve başkanlık sistemine dair soru işaretleri kalsın istemiyoruz.
Elimizden geldikçe neden evet demeleri gerektiğini anlatmaya çalışıyoruz. Referandum gününe kadar bu yoğun çalışma tempomuza devam edeceğiz kapı kapı, mahalle mahalle gezerek Polatlı halkını bu konuda bilgilendireceğiz.” ifadelerini kullandı.
18 MADDE DEĞİŞECEK
AK Parti İlçe Başkanı Servet Bıyık “referandumda toplam 18 anayasa maddesinin değişikliği halk oylamasına sunulacak ve milletin görüşü alınarak bu değişiklik halkın iradesi ile yapılacaktır.
Değişiklik yapılması halk oyuna sunulacak olan maddelere bakıldığında değişiklik yapılması düşünülen kanun maddeleri güçler ayrılığını daha sağlam hale getirebilmek Türkiye’nin bundan sonra yeni bir koalisyon batağına sürülmesini engellemek, cumhurbaşkanının yasal sorumsuzluğunu ortadan kaldırmak, yürütmede çift başlılığa son vermek ve kalıcı siyasi istikrarı sağlamaya yönelik değişikliklerden ibrettir. Söz konusu maddelerin içeriklerine ön yargısız ve objektif olarak bakıldığında bu değişikliğin ne kadar zaruri olduğu anlaşılacaktır. Devletimizin yönetim şekli rejim cumhuriyettir anayasada sadece hükümet şekli değişmektedir.” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ