UA-62723351-1
$ DOLAR → Alış: 4,55 / Satış: 4,57
€ EURO → Alış: 5,34 / Satış: 5,36

GECE TRENLERİNE BİNİN, KORKMAYIN, SOKAKLARDA MIZIKA ÇALIN, KORKMAYIN, “HAYIR” DİYE BAĞIRIN, KORKMAYIN

GECE TRENLERİNE BİNİN, KORKMAYIN,  SOKAKLARDA MIZIKA ÇALIN, KORKMAYIN, “HAYIR” DİYE BAĞIRIN, KORKMAYIN
  • 10.04.2017

Geçtiğimiz hafta 250 aydın- Sanatçı bir araya gelip, Pazar günü yapılacak tarihi referandum için HAYIR kampanyası başlatarak ortak kaleme aldıkları bildiriyi imzaladı. RUTKAY AZİZ’ den EDİP AKBAYRAM’ a kadar, tiyatrocudan, şairine, sinemacısından, müzisyenine ülkenin birçok yeteneği,” Yeni Anayasa” konusunda kaygılarını dile getirdi. İçlerinden birinin yaptığı konuşma ise hem ülkenin geldiği ruh halini yansıtması, hem de yaşadığımız korkunç travma’ yı anlatması açısından ibret vericiydi.
Oyuncu, yazar Pelin Batu gözyaşlarını tutamayarak yaptığı konuşma da şunları söyledi; ”Buraya gelirken anneme yalan söyledim. Fotokopiciye gideceğimi söyledim. Çünkü annem hapse gireceğimden korkuyor. Kızının sokakta vurulmasından korkuyor. HAYIR diyorum. Bu kadar çok annenin korkmasından içim ağlıyor.”
Pelin Batu’nun gözyaşları içinde yaptığı kısa konuşma gerçekten de bütün annelerin duygularına tercüman oluyor ve bütün anneler artık hep bir ağızdan Atilla İlhan’ın şu dizelerini okuyor.
BOYNUNA O YEŞİL FULARI SARMA ÇOCUK
GECE TRENLERİNE BİNME KAYBOLURSUN
SOKAKLARDA MIZIKA ÇALMA ÇOCUK, VURULURSUN…

Cumhuriyet tarihinin en karanlık günlerinden geçiyoruz. Yüzlerce gazeteci içerde. Muhaliflere yapılan baskıları artık gizleme gereği bile duymuyorlar. Onca örnekten sadece birini yazarak kapatacağım çünkü sözün bittiği yerdeyiz. Bu ülkenin Genelkurmay Başkanını kumpasla içeri atan mahkemenin “Ben Savcısıyım” diyen biri var karşımızda ve o Savcı hala halktan yetki istiyor. O savcıya inat, Boynumuza yeşil fuları takacağız,
Gece trenlerine bineceğiz,
Sokaklarda mızıka çalacağız…………
Ve Korkmayacağız. Avazımız çıktığı kadar “HAYIR” diye bağıracağız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ