$ DOLAR → Alış: 4,75 / Satış: 4,77
€ EURO → Alış: 5,49 / Satış: 5,52

FARKLI PARMAKLIKLAR

FARKLI PARMAKLIKLAR
  • 19.09.2016

Dostoyevski hapishanededir. Neden diye sormayın, o ayrı bir konu başlığı olurdu(!)

Rus yazar bulunduğu hapishanede bir köpek görür ve köpeğin yanından geçen her mahkum tarafından tekmelendiğini… İşin enteresan tarafı köpek bu kişilerden kaçmıyor, yapmaya yeltendikleri hareketi öğrenmiş olacak ki, aksine her yanından geçen mahkuma tekme pozisyonu alıyor. Dostoyevski bir gün köpeğin yanına yaklaşarak, diğer mahkumların aksine köpeğin başını okşar, köpek bir süre şaşırmış bir vaziyette yazara baktıktan sonra, hızla yanından uzaklaşır ve acıyarak havlamaya başlar… O günden sonra nerede Dostoyevski’yi görse oradan kaçar ve ona bir daha asla yaklaşmaz.

Alışkanlığın bile en kötüsü sevgisizliğe alışmak olsa gerek!

Yaşamınız boyunca sizlerde benim gibi haksızlığa, kötü davranışlara, hor görülmeye alışkın insanlar tanımışsınızdır. Bu tarz insanlarda açlık vardır. -ekmeğe, suya değil, sevgiye- Bu tanıma uygun kişilere sevgi gösterdiğiniz zaman ne yapacaklarını bilemezler. Hor görmeyip, el üzerinde tutarsanız tepetaklak olurlar.

Kabul edelim bazılarımız gerçek sevginin değerini yeterince bilmiyorlar. Daha kötüsü de şu; gerçek bir sevgi var, evet onu hissediyorlar, değeri nedir farkındalar, fakat bu sevgiyi gösteremiyorlar. Kendilerine sevgilerini belli eden, gösterebilen kişileri ise kırıyor ve kendilerinden itiyorlar…

Dostoyevski bir toplantıda yüksek sesle okuduğu şiir yüzünden mahkum edilmiş biri. O, gerçek sevginin değerini bilen, arayarak bulan ve herkesin bulmasını isteyen biri. Peki sizleri kendinden iten o insanlar, ne için mahkum? Parmaklıkları şiir okumak değil belli ki, şiir ile alay etmek, sevgiyi tanımlayamamak ve tekrar ediyorum o sevgiye nasıl karşılık vereceğinizi bilmemek.

En kötü suçu işleyen bir insana bile parmaklıkları arkasından çiçek uzatacak biri vardır, sevgisizliğe hapsedildiğiniz de kimse size çiçek getirmeyecektir…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.