UA-62723351-1
$ DOLAR → Alış: 3,93 / Satış: 3,95
€ EURO → Alış: 4,83 / Satış: 4,85

ERDEK TURİZMİNE HİZMET!

ERDEK TURİZMİNE HİZMET!
  • 16.08.2017

14 Ağustos 2017 Pazartesi günü Bandırma’dan Erdek’e “GÖNÜL DOSTLARIMI” ziyarete gittim, otogardan sahile doğru yürüdüm, Sağda “NEYYİRE SITKI DEVLET HASTANESİ”nin köşesinden döndüğümde solda feribot iskelesi ve çay bahçeleri, Merkeze,(kuzeye) doğru yaklaşık yüz yüzelli metre ileride yine sağda bulunan “DURAK ET LOKANTASI’nda” (Erdek’e her gelişimde olduğu gibi) yine öğle yemeği molası verdim.
Değerli okurlar, “Yediğin İçtiğin senin olsun sen gördüklerini anlat” diye güzel bir deyim vardır, ancak ben bu deyimi bir defacık bilmezden geleceğim ve sizlere, özellikle Bandırma’dan tee Bursa’lara İSKENDER döner kebabı yemeye gidenlere, tek kelimeyle ERDEK’te şahane bir İskender döner kebabı yapılıyor ki, o kaliteyi o lezzeti Bursa’da bulabilmek epeyce zor demek istiyorum.
Hemen belirteyim, burada DURAK lokantasının reklamını filan yapmıyorum sadece gerçeği yazıyorum, Onlar beni tanımaz ben onları tanımam, ancak “Yiğidi öldür ama hakkını ver” derler ya, işte ben de çok leziz bulduğum bu İskender dönerini yapan DURAK lokantası hakkında kısa bir soruşturma yaptım.
Kendi çiftliklerinde besledikleri hayvanları kesiyor ve özenle seçip hazırladıkları etleri Döner aparatlarına dizerek KÖMÜR ateşinde pişiriyor ve sos’uyla birlikte mis gibi kokan kaliteli nefis tereyağını gezdirerek, Yoğurtlu veya sade isteğe bağlı servis ediyorlar.
ERDEK gibi turistik bir merkezde kaliteden ödün vermeden, Hijyen koşullarına uyarak hazırlanan bu denli leziz dönerin porsiyon fiyatına inanmakta zorlanacaksınız ama şaşırmayın, sadece 20 TL.
Sakın ola böyle turistik bir kentte bu fiyat olursa “Ucuz etin yahnisi yavan olur” gibi asla düşünülmesin, Önce orada İskender döner kebabınızı yiyin, tadına bir bakın ve o sırada da ne kadar sürüm yaptıklarını gözlemleyin bana hak vereceksiniz.
Kısaca İskender döner Kebabı gönül rahatlığı ile ERDEKTE DURAK LOKANTASINDA yenir dersem abartmış olmam, deneyin göreceksiniz.
Turizme hizmet, Güler yüzlü esnaflık anlayışıyla böyle olmalı, gerçi Erdek’teki iç turizm, yani yerli turist ama Bodrum’da, Antalya’da, Eşme’de, Çeşme’de yada Yunan adalarında bir lahmacunun fiyatını duyduğumuzda bunun hizmet değil turisti bezdirmek ve bu bölgeye bir daha gelmeyin demek olduğu, yada yerli ve yabancı turistleri yolunacak kaz yerine koydukları bilinen bir gerçek.
O nedenle ben, DURAK ET lokantasını lezzetler menüsüyle, uygun fiyat ve güler yüzlü hizmetleriyle, ERDEK Turizmine önemli katkılarından dolayı tebrik ediyorum, kendilerine hayırlı işler ve bol kazançlar diliyorum.
Sürümlü ve çok iş yapmak isteyen diğer esnafların da bundan örnek almaları dileklerimle. Esen kalın…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ