UA-62723351-1
$ DOLAR → Alış: 3,93 / Satış: 3,95
€ EURO → Alış: 4,83 / Satış: 4,85

En yeni fetvalar!

En yeni fetvalar!
  • 27.02.2018

Değerli okurlar, “FETVA” denildiği zaman, İslam inanışına göre, DİN Hükümleri, Kuralları ve Allah’a (cc) kulluğu öğreten, Sosyal yaşamımıza yön veren, Maneviyatımızı güçlendiren ve fakat, Mutlaka Kuran ilmiyle donanmış gerçek Alim ve yetkin kişilerce toplumu İrşada yönelik bildiriler gelir akla.
Ancak Din’i konularda Kurana en uygun Fetvaları Diyanet ve Müftülerin vermesi gerekirken, ne yazık ki Ülkemizde yüzlerce TÜREME Tarikat, Cemaat, Molla, Şıh’ını Uçuran mürit, Müritsiz uçan Şeyh bolluğu var, ve bunlardan önüne gelen her biri fetva verir oldu.
Sizlerin de son günlerde duyup şaşırdığınız Abuk sabuk fetvalara bir bakalım.
İŞTE EN YENİ FETVALAR.
“Kayınvalideniz genç ise elini öpmeyin Tahrik olursunuz”(çüş).
“Benim elimi öpen Cennete gider, (şıh) “Cennete özel ve klimalı servis”
“Asansöre yabancı bir kadın ve bir erkek binerse sekiz kat çıkıncaya kadar HALVET olurlarmış” (bir dakika içinde ve iki yabancı, yuh) Dördüncü katta binen olursa HALVET bozulur mu?.
“Uykunuz gelmeden yatağa girmeyin, Yatak, Yorgan, battaniye sizde şehvet uyandırır tahrik olursunuz” (breh breh uçkurun kopsun).
Bu tür manyakça fetvalar çoktur, ben sadece bir iki örnek vermek istedim, bu konuda Haber Türk Gazetesi yazarı ve TV programcısı Fatih ALTAYLI’NIN 22-2-2018 tarihli yazısından kısa bir alıntıyı paylaşmayı uygun buldum.
Sayın ALTAYLI yazısını bir bölümünde soruyor:
1- sayın fetvacı, ÇOCUK YAŞTAKİ KIZLARI TACİZ ETMEK CAİZ MİDİR?.
2- Değerli Alim(!) Ana Babasının, Eğitim alırken kalsın diye Yurda emanet ettiği ÇOCUKLARA TACİZ ve TECAVÜZ GÜNAH MIDIR?.
3- Ailesinin göz bebeği bir evladın Eğitim alması için emanet edildiği “HOCASI TARAFINDAN CİNSEL İSTİSMARA UĞRAMASI” İstismarcıyı Cehenneme mi götürür, Cennete mi?.
4- Fiziken daha güçsüz diye bir kadına ŞİDDET uygulamak Erkek kulun hakkı mıdır?. vs gibi bir çok sorular sormuş ALTAYLI.
Bu Allamelere(!) izin verirlerse, Okurlarımızın da affına sığınarak bir soru da ben sormak isterim.
Sayın(!) uçkurcu fetvacı, o sözünü ettiğin, yatıldığında şehvet uyandıran, tahrik eden Yastık, Yorgan ve battaniyelerin markası nedir ve nerede satılır? Almak isterim, “benim kullandığım yastıkta yorganda tık yok da!. (Tövbe Estafürullah)
Sanki Ülkede Hayati hiçbir sorun yokmuş ortalık süt limanmış ve İnsanların sadece Şalvar ve Uçkur sıkıntısı varmış gibi davranan böylesi sapıklar, İslam dinini belden yukarıya taşıyamadıkları için, İnsanları Dininden İnançlarından soğutmaya başladılar.
İslam’a ve Cumhuriyete En son iftirayı da UÇKUR zihniyetli sapıklardan olan “ÇOMÜ” Çanakkale 18 Mart Üniversitesinde A.A. isimli yardımcı Doçent attı, onun bühtanlarını, yalanlarını burada dile getirmek istemiyorum.
Bilindiği gibi, Din’i ve sosyal konularda yol gösterici Peygamberimizin (sav) çok önemli Hadis’leri vardır, bu sapıkların bu Hadisleri bilmemesi mümkün değildir ancak işlerine mi gelmiyor nedir?.
Hadlerini bilmeleri için sadece bir tanesi yeter, “MÜJDELEYİN, NEFRET ETTİRMEYİN” “KOLAYLAŞTIRIN ZORLAŞTIRMAYIN” (müslim1732) .
21. Asırda Dünya nüfusu 7 Milyarı aşmış, İnsan yaşamını idame ettirebilmek için Hadis te olduğu gibi, her konuda akıl yürütmek ve her şeyi kolaylaştırmak gerekiyor, bu nedenlerle az araziye 10-20 ve daha fazla katlı binalar yapmak suretiyle halkın mesken zaruretini karşılarken gelecek kuşaklara ve tarıma da yer bırakmak gibi faydalı bir sistem uygulanıyor,
“İyi de 10 kat 20 kat ve daha fazla katlı binalara nasıl çıkabileceğiz? “ASANSÖR diye bir şey var onunla çıkın deniliyor da ya HALVET olursak halimiz nice olur? EY sapık Alim bozmaları, Eğer 1470 yıl önce Peygamberimiz (sav) ASANSÖR deseydi anlayabilir miydiniz? (bugün bile anlayamamışken) düşün bu milletin ve Cumhuriyetin yakasından, bulandırmayın kafaları, FETÖ bozuntuları.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ