UA-62723351-1
$ DOLAR → Alış: 3,96 / Satış: 3,97
€ EURO → Alış: 4,88 / Satış: 4,90

Eğitim Sen’den imza kampanyası

Eğitim Sen’den imza kampanyası
  • 11.11.2017

Eğitim Sen Bandırma Şube Başkanlığı laik, bilimsel ve demokratik eğitim için imza kampanyası başlattı. İmza kampanyasına CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, CHP Bandırma İlçe Başkanı Atilla Atakay ve ilçede bulunan diğer sivil toplum örgütlerinin başkan ve yöneticileri de destek verdi. 2 gün sürecek kampanyada imzalar Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edilecek.
Cumhuriyet Meydanında düzenlenen imza kampanyasında konuşan Eğitim Sen Bandırma Şube Başkanı Mustafa Kocataş, “Eğitimin gerçek anlamda demokratik, bilimsel ve laik içerikle örgütlenmesi için Eğitim Sen olarak tüm halkımızı, çocuklarının ve ülkemizin geleceğinden endişe eden velileri, eğitim ve bilim emekçilerini birlikte mücadeleye çağırıyoruz” dedi.
Okulların tamamen siyasi siyasi iktidarın denetimine girmesine ve egemen ideolojiye teslim edilmesine izin vermeyeceklerinin altını çizen Kocataş devamında şunları söyledi “Bizler geleceğimiz olan çocuklarımızın iyi bir eğitim alması, devletin imkanlarından eşit bir şekilde faydalanmasını talep ediyoruz. Özel okullara aktarılan teşvikler devlet okullarına aktarılmalıdır. Tüm dersler laik ve bilimsel içeriğe kavuşturulmalıdır. Eğitimde yapılan müfredat sınav vb çalışmalar paydaşlarıyla birlikte kararlaştırılmalıdır. Çocuklarımızın sabahın köründe okula gitmelerine neden olan sabit kış saati uygulamasından vazgeçilmelidir. Karma eğitimi ortadan kaldırmayı hedefleyen uygulamalardan vazgeçilmeli kanun ve yönetmeliklere uyulmalıdır. Çocuklarımızın şiddet, taciz ve tecavüze karşı korunduğu demokratik ve hoş görü ortamı yaratılmalıdır”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ