UA-62723351-1
$ DOLAR → Alış: 3,78 / Satış: 3,79
€ EURO → Alış: 4,63 / Satış: 4,65

Dursun Mirza, Bandırma’nın anahtarını da Hakkı’ya ver…

Dursun Mirza, Bandırma’nın anahtarını da Hakkı’ya ver…
  • 11.12.2017

Uzun zamandır tedavi görüyorum. Gündemden uzağım. Birkaç ay bile insan hayatın içinden çıkınca ardından, dönüşte olup bitenleri öğrendiğinde ve hele yaşadığınız kentin adı Bandırma’ysa gördüğünüz olaylar karşısında şaşkınlığa uğruyorsunuz.

Mesela Bandırma’ya bir sürü YAZAR gelmiş. Kitap günleri yapılmış falan. Evlere paket servis yazarlar… Şirketlerin tutsağı, yayın evlerinin hediye paketleri gibi sarıp sarmalanmış durumda Türkiye turundalar. Yani şirket yazarları bir ara Bandırma’ya da uğramış. Spiker-yazarların kitaplarına Bandırma halkı büyük ilgi göstermiş, sıralar 2-3 km’ye kadar uzamış-uzanmış da bu arkadaşların kitapları Bandırma’daki kitap evlerinde satılmıyor mu?

Halkımız kitaplara bu kadar meraklı da, koca Bandırma’da kitapçılar niye günde 5-10 kitaptan fazla satamıyor? Niye kitapçılar iflasın eşiğinde…?
Anlaşılması güç, tuhaf bir durum. İçlerinde bir de adı –AŞK YAZARI- ya da –AŞK DOKTORU-na çıkmış biri var ki, harbiden Bandırma’da olup kendisine bir kaç aşk sorusu sormak isterdim.
Shakespeare’in, Sartre’nin, Gide’nin, Wilde’in, Show’ın… uzatmayalım, yüzlerce büyük yazarın , yüzlerce kitapta yanıt aradığı AŞK hakkında birkaç soru sormak yani, bayağı keyifli olurdu.
*********************************
Neyse mevzu bu değil. Bandırma Dursun Mirza başkanlığında akıl dışı bir mecraya akıyor. İnsanların bana getirdiği eleştirileri anlatayım önce; Yazdım, bir kez daha yazayım.
Söylenen şu; Bu adam senin 30 yıllık arkadaşın değil mi? Yeni mi uyandın bu arkadaşa?
İyi de, Dursun Mirza 30 yıldır belediye başkanı değil ki. Ben nereden bileyim g……t koltuğa değince uğrayacağı iktidar zehirlenmesini…
Ben nereden bileyim hiçbir alt yapısı olmadığını…
Ben nereden bileyim görmemişliğini, geçirmemiş ligini, nereden aklıma gelecek, böylesine freni boşalacağı, aklının dumura uğrayacağını…
********************************
Tekrar ediyorum; Ben kendisini iyi, namuslu, mert, dik bir insan olarak tanıdım.
Nereden bileyim iktidar olunca Homo Sapiens’ten, Homo Sapiens Sapiens evrimi geçireceğini…
********************************
Bandırma siyasal tarihinde Hasan Sur’dan bugüne birçok belediye başkanı tanıdım, eleştirdim, mahkemelik oldum, şu oldu, bu oldu. Abartmadan söylüyorum, böylesine ilk kez tanık oluyorum. Eleştirdiğim ve bazen haddimi de aşarak ağır suçlamalarda bulunduğum bütün başkanlar bunun yanında sütten çıkmış ak kaşık gibi görünüyor, ne yapacağız şimdi…? Mirza vakasını yaşadıktan sonra hepsinden tek tek özür mü dileyeceğiz/ Valla, gidiş sanırım onu gösteriyor. Mirza’nın freni boşalmış. Birilerinin kendisini silkelemesi gerek. Çevresindekiler belli ki bunu yapamıyor. Peki İlçe Örgütü ne iş yapar? İl başkanı, milletvekilleri niye 3 maymunu oynuyor…?
Ey SOSYALİST Mehmet Tüm, eserini uyarmaya hiç mi niyetin yok?
Ey Namık Havutça, Bandırma’da olup bitenler genel merkeze ulaşmıyor mu?
Siz ne iş yaparsınız…? Arkadaş şimdi de sağ kolu Hakkı’yı belediyeye ait Ayyıldız Taşkırma Tesisleri’nin başına getirdiği iddia ediliyor…
Tavsiyem, Bandırma’nın anahtarını da Hakkı’ya vermesi…
Not: Söyleyecek çok sözüm var. Önümüzdeki sayılarda okuyacaksınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ