$ DOLAR → Alış: 4,75 / Satış: 4,77
€ EURO → Alış: 5,49 / Satış: 5,52

“DÜM” MERKEZİNDEN KAÇIŞ…!!

“DÜM” MERKEZİNDEN KAÇIŞ…!!
  • 11.12.2017

“ÖYKÜ”
Bandırma Dedikodu Üretim Merkezinde işler iyi gitmiyor, Yalan makinasının sık sık arıza yapmasından usanan müşteriler DÜM’ü teker teker terk etmeye başladı. Sanayici, Eski Bld Başkan yardımcısı, Oda Başkanları, Eski Kulüp Başkanı, Sütçüsü, Çaycısı, Dondurmacısı, Esnafı, İşçisi, Memuru, Kentlisi, Okur Yazarı, Bakkalı, Manavı, Balıkçısı oradan geçmekten korkar hale gelmiş.!

Kurban olduğum Bayram kardeşim bana şöyle dedi, “Abi geçenlerde bir iş adamı yalan makinesine şöyle demiş, “Bak arkadaş müsaade et de şu köşeyi döneyim, ondan sonra arkamdan dedikodu yapıp sıyırır sın” demiş. Yalan makinesinin dedikodusunu yaptığı iş adamı “DÜM” merkezine gelir az önce gıybetini yapan çakal,” Abi hoş geldin ne içersin? Çay, Kahve Meyve Suyu?” diye sorar. Çakal, Delikanlı isen yüzüne söylesene o yokken söylediklerini, Bandırma delikanlı görsün…

Herkes uyandı Yalan Makinasını, Bazen anlattığı yalanları unutuyor, ertesi günü aynı yalanı farklı anlatıyor, kendisini de uyardığımızda, ”Bir rahat bırakmıyorsunuz BAL’landıra BAL’landıra Yalan söylememi “diye sitem ediyor.
Osmanlı Döneminde, Padişah’ı güldürmek ve gönlünü almak Ve ekonomik rant edip,(Yalaka)rahat yaşam sürmek isteyen Makyavelist tipler vardı, günümüz siyaset, spor, ve yaşamın her alanında bu tipleri bolca görürüz..
10-12-2017 plase.
Not, Yazıda geçen yer ve isimler hayal ürünüdür, kentimizde yaşananlarla hiç ilgisi yoktur…

(“DÜM”: Dedikodu Üretim Merkezi)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.