UA-62723351-1
$ DOLAR → Alış: 4,06 / Satış: 4,08
€ EURO → Alış: 4,95 / Satış: 4,97

Diş macununun zararları!

Diş macununun zararları!
  • 29.09.2017

Geçtiğimiz günlerde Sosyal Medyada, bir Sayın Milletvekilimiz , “DİŞ MACUNUNDAKİ FLÖRÜR İNSANLARI KOYUNLAŞTIRIYOR”diyerek, uyarı niteliğinde bir beyanda bulunmuş, çok da iyi yapmış.
İnsanları, olumsuzluklara karşı uyarmak, uyandırmak ve sağlıklarını korumaya yönelik önlemleri aldırmak yasama organı olan parlamenterlerimizin asli görevlerindendir, Teşekkürler.
Avrupa’nın gelişmiş Ülkeleri arasında FLÖRÜR’ün etkisinde kalmayan, en zeki, en akıllı Ülkesi ve Milleti biz olduğumuz bu beyanla bir kez daha anlaşılmıştır.
Çünkü Avrupa Ülkeleri arasında en az hatta yok denecek kadar AZ diş macunu kullanan Ülke biziz, özellikle kırsal kesimlerde yaşayan İnsanlarımız hiç Diş Macunu kullanmaz ve o nedenle de KOYUNLAŞMAZ!.
Biz, Misvak denilen bir ucunda lifleri olan odunumsu bir çubukla dişlerimizi kurcalarız, o nedenle koyunlaşmak şöyle dursun, aklımız tepemizden, yeni açılan rezervi çok yüksek petrol kuyusu gibi semaya fışkırmaktadır.
Biz öyle aklı kıt Avrupalılar gibi Nano teknolojilerle zaman öldürmek, yeni icatlar peşinde koşmak ve emek sarf etmek yerine, Ülkemizde emeksiz zahmetsiz, yattığımız yerden köşeyi dönmeyi tercih ederiz.
Neden? Diş macunundaki Flörürün etkisinde kalmamak ve koyunlaşıp zahmetli işlerle uğraşmamak için.
Nasıl mı? Bankalarda hesabı kabarıkları takip eder, yerine göre Hakim, Savcı, yerine göre Subay, Polis olur PKK, FETÖ der, Para altın ne varsa iç ederiz.
Bu tür güzelliklere zaman zaman kariyer sahibi, mürekkep yalamışlar da dahil oluyor (Dr. Canan KARATAY hoca gibi) ama sanırım onlar fazlaca Diş macunu kullanıp FLÖRÜR etkisinde kalıyorlar.(istisnalar kaideyi bozmaz)
Biz, Kurnaz olur, Almanya’da otomatlara metal para boyutunda buz parçaları atarak sigara ve kahve alırız, uyanık olur, 100 liraya 5 kilo bal alana 110 liralık cep telefonu hediye ederiz, Merhamet havarisi olur, 15 liralık DUA kitabı alanı, kitapla birlikte “Dertlere deva, Borçlara eda, Cehenneme elveda doğru CENNETE göndeririz, daha ne olsun, burada üstün zekamızdan bir iki küçük örnek sunmaya çalıştım, aslında zekamız ve kurnazlığımız sınır tanımaz, bizler koyunlaşmış bir toplum muyuz? Haşa, bu millete böyle yakıştırmalar!hiç yakışmıyor doğrusu.
Biz Millet olarak araştırmaya pek önem vermeyiz ancak duyduklarımıza da sıkı sıkıya inanırız, “Dünya yuvarlaktır ve dönüyor diyene de, Dünya Düzdür! Dönmüyor!diyene de inanırız, Üzerimize bir kuş pisliği gelse Milli piyango bileti alırız, kuş pisliğine bel bağlarız, (ya çıkarsa) dimi ya.
Tekrar edelim, bizzekamızı köreltmemek FLÖRÜRÜN etkisinde kalıp Koyunlaşmamak için DİŞ MACUNU kullanmayız arkadaş.
Hem,Diş macununun zararları da saymakla bitmez, kullanan varsa hemen vazgeçsin, koyunlaşmanın alemi yok, benden söylemesi. Esen kalın…

Instagram
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ