Banvit yarı final için sahada

Banvit yarı final için sahada

Çok yiyenler acil’lik oluyor

Çok yiyenler acil’lik oluyor

CHP milletvekili adaylarını tanıttı

CHP milletvekili adaylarını tanıttı

Ruhsatsız silah operasyonu

Ruhsatsız silah operasyonu

ORUÇ İBADETİ

ORUÇ İBADETİ

Dikkat! Felaket Büyüyebilir
">
  Dikkat! Felaket Büyüyebilir

  Hafta içi olması ve Bandırmada yaşanan kar felaketinden sonra pek çok ara arterin henüz araç trafiğine açılamaması, kentte ana arterlerde ciddi bir trafik sorununa yol açıyor. Bu soruna bir de bilinçsizce yapılan parklar eklenince trafik iyice içinden çıkılmaz bir hale geliyor. Yetkililer konuyla ilgili her türlü olumsuzluğu ortadan kaldırmaya çalışırken, araç sürücülerine de önemli bir […]

  Hafta içi olması ve Bandırmada yaşanan kar felaketinden sonra pek çok ara arterin henüz araç trafiğine açılamaması, kentte ana arterlerde ciddi bir trafik sorununa yol açıyor.

  Bu soruna bir de bilinçsizce yapılan parklar eklenince trafik iyice içinden çıkılmaz bir hale geliyor. Yetkililer konuyla ilgili her türlü olumsuzluğu ortadan kaldırmaya çalışırken, araç sürücülerine de önemli bir sorumluluk düşüyor. Öncelikle sürücülerin araçlarını uygun olmayan şekilde park etmemeleri isteniyor. Eğer araçlarınızda kış şartlarına uygun lastikler yoksa trafiğe çıkmamanız isteniyor.

  Yağmur’a dikkat

  Meteorolojiden yapılan açıklamalara göre, bölgemizde çok ciddi şiddette sağanak yağışlar bekleniyor. Bandırma sokaklarında bulunan ciddi kar örtüsünün sağanak yağmurla birleşmesi önemli bir sel felaketine yol açabilir. Özellikle Merkezde bulunan esnafın ve trafiğe çıkacak araç sürücülerinin çok daha önemli problemler yaşamamak için bu konuyla ilgili tedbirlerini alması gerekiyor.

  Başkan Mirza’dan açıklama

  Konuyla ilgili olarak Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza’dan da bir açıklama geldi. Başkan Mirza 12 Ocak’ta beklenen sağanak yağış için hazırların başladığını bildirirken vatandaşları da uyardı.
  Mirza “Değerli Bandırmalılar; bütün ana caddelerimiz açılmıştır. Otobüsler çalışmaktadır hayat akmaya başlamıştır. Şu ara caddelerin açılması için çalışmaktayız. Temizlik işlerimiz çöpleri toplamaktadır, yağacak yağmura hazırlık olarak menfezler açılmaktadır. Park bahçe çalışanları yıkılan ağaçları ve kırılan dalları toplamaktadır. Mezarlık Hizmetleri normal olarak verilmektedir. Kepçelerimiz köylere kadar ulaşmaktadır.112 acil ile birlikte çalışıp hastalara yardımcı olunmaktadır. Çarşamba Pazar’ı kapalı pazar yerinde kurulmuştur. Sizden ricam lütfen herkes kendi kapısı önünü temizlesin ve su giderlerinin üzerlerini açın ve suyun akışı sağlansın. Çünkü yağmur geliyor buna hazırlıklı olalım bu afetlerden elbirliği ile çalışarak kurtulacağız ve sorunları hep beraber aşacağız. Sizlere güveniyorum Bandırmalılar çalışkandır” dedi.

   

  • Etiketler
  • Yorumla
  Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz