$ DOLAR → Alış: 4,70 / Satış: 4,72
€ EURO → Alış: 5,48 / Satış: 5,50

DERE GEÇERKEN AT DEĞİŞTİRİLMEZ , AMA ?

DERE GEÇERKEN AT DEĞİŞTİRİLMEZ , AMA ?
  • 26.10.2016

Bandırmaspor için maç yorumu yapamıyorum çünkü umutların ve geleceğe dair olan beklentilerin sıfıra yaklaştığı bir dönem içindeyim. Sezon başından beri izlediğimiz takımımız her maçında mücadele ve maç kazanma isteği ile alan daraltan, pres yapan, rakiplerini zorlayan fakat iyi oynamasına rağmen maç kazanamayan bir Bandırmaspor olsaydı belki o zaman umut besler gelecekle ilgili ümitlenebilir ve beklerdik.

Ancak şuan bu kadroda maalesef ki bu yok.  Üstüne üstlük önemli Ümraniye maçı öncesi anlatılmayan nedenlerden dolayı  Doğan, Yiğit, Serkan ve Furkan kadro dışı bırakılıyor. Çeşitli sebepler konuşuluyor. Olayların bekar oyuncuların tesislerde değilde kendi özel evlerinde kalmasıyla ilişkili olduğu üzerine duruluyor. Fakat bu futbolculara bu fırsatı vermeyebilirsin, bekar oyuncuların tesisilerde kalmasını sezon başında sözleşme aşamasında zorunlu kılabilirsin. Sonuçta bu olayla elimizde ki dar kadro daha da daraldı. Bizde bir Atasözü vardır. Dere geçerken at değiştirilmez  ama tabiki aması var. Bu dere öyle bir dere ki debisi yüksek , derinlik var öyle her at geçemez. Dereyi biliyorsun bu durumda ne yapacaksın ? O atı idare edecek tecrübeli bir binici ve usta koyacaksın.

İsmail hoca ve yönetim transferleri yaparken Bandırmaspor’un ekonomik zorluklara düşmemesi için uğraş verdi bende buna katılıyorum. Ancak Sayın İsmail Hoca ve yönetime şunu soruyorum. Bu takımın durumu ortada ara transfer döneminde en az 6 iyi oyuncu ihtiyacı var. Maliyeti siz hesaplayın. Kaldı ki geçtiğimiz sene bu takımı şampiyon yapan , alt lige 2-3 sene bu takımı buralara taşımak için savaşan birbirini tanıyan oyuncuların neredeyse tamamı gönderilerek şampiyon takım dağıtıldı ve yerlerine 5 i ilk defa Türkiye de oynayacak yabancı olmak üzere yenileri alındı. Sanıyorum ki İsmail Hoca da keşke böyle olmasaydı diye düşünüyordur.

Dünyanın hiçbir yerinde bu liglelerin yapısını bilmeyen gencecik 4-5 topçu kiralanmaz.  En kötü ihtimalle geçen seneden 7-8 oyuncu bırakırsın , yapacağın nokta transfer takviyeleri ile yola çıkarsın. Şunu söylemeden geçemeyeceğim. Geçen sene ki kadro hiç takviye yapılmadan kalsa bile şuan ki durumdan daha iyi olurdu. Bizler herşeyi biliyoruz diyemeyiz fakat görünen resim ortada. İsmail Hoca da bu resmi kabul etmediğini Elazığ maçında takımı sahada mücadele ederken kulübeyi erken  terk ederek belli etmiştir.

Dileğimiz kadro dışı bırakılan kardeşlerimizin affedilerek yola devam edilmesidir. Onlar hatalarını anlamışlardır.

Vahdet Yılmaz

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.