Banvit yarı final için sahada

Banvit yarı final için sahada

Çok yiyenler acil’lik oluyor

Çok yiyenler acil’lik oluyor

CHP milletvekili adaylarını tanıttı

CHP milletvekili adaylarını tanıttı

Ruhsatsız silah operasyonu

Ruhsatsız silah operasyonu

ORUÇ İBADETİ

ORUÇ İBADETİ

Denizde doğan 2. bebeği
">
  Denizde doğan 2. bebeği

  Marmara ilçesine bağlı Avşa Adası’nda yaşayan Mine Temel, doğum için Kıyı Emniyeti botuyla Erdek’e giderken, denizin ortasında, botta bir kız bebek dünyaya getirdi. 4 çocuk annesi Temel, daha önce de deniz ambulansıyla Erdek’e doğuma giderken denizin ortasında bir bebek dünyaya getirmişti. ERKEK BEBEK DOĞDU Balıkesir’in ada olan Marmara ilçesine bağlı Avşa Adası’nda oturan ev kadını […]

  Marmara ilçesine bağlı Avşa Adası’nda yaşayan Mine Temel, doğum için Kıyı Emniyeti botuyla Erdek’e giderken, denizin ortasında, botta bir kız bebek dünyaya getirdi.

  4 çocuk annesi Temel, daha önce de deniz ambulansıyla Erdek’e doğuma giderken denizin ortasında bir bebek dünyaya getirmişti.

  ERKEK BEBEK DOĞDU

  Balıkesir’in ada olan Marmara ilçesine bağlı Avşa Adası’nda oturan ev kadını Mine Temel, 4 çocuğunun 2’sini doğma giderken denizin ortasında botta dünyaya getirdi. Mine Temel, 1.5 yıl önce doğum sancıları başlayınca Avşa Adası’nda doğum yaptıracak doktor bulunmadığı için deniz ambulansı ile Erdek’e getirilirken, denizin ortasında erkek bebek dünyaya getirdi.

  Doğum sonrası Erdek Devlet Hastanesi’nde muayene edilen Mine Temel, Bandırma Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Bebeği burada bir süre müşade altında tutulan Mine Temel, Murat adını verildiği oğlu ile Avşa Adası’na döndü.

  YİNE DENİZİN ÜZERİNDE DOĞUM

  Bu kez dördüncü çocuğuna hamile kalan Mine Temel doğum sancıları tutunca deniz ambulansı ile Erdek’e getirilmek istendi. Denizin dalgalı olması yüzünden Mine Temel’in ambulans yerine, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’ne bağlı KIYEM-3 Botu ile 112 sağlık görevlilerinin kontrolünde Erdek’e götürülmesine karar verildi.

  BEBEĞE DENİZ ADI VERİLDİ

  Yolculuk sırasında doğum sancıları artan Mine Temel, Erdek’e 5 mil kala KIYEM-3 Botu’nda yanında bulunan sağlık görevlilerinin yardımı ile kız bebek dünyaya getirdi. Mine Temel, sağlıklı olan kızı ile birlikte Erdek Devlet Hastanesi’ne getirilip burada olası bir enfeksiyona karşı müşade altına alındı. İki gün hastanede yatan Mine Temel, inşaatlarda usta olarak çalışan eşi Veli Temel tarafından Erdek’ten alınıp Deniz adını verdikleri kızları ile Avşa’ya gittiler.

  Denizin ortasında ikinci doğumunu yapacağını hiç düşünmediğini söyleyen Mine Temel, mahalle olan Avşa Adası’nda kadın doğum uzmanının olmamasının büyük sıkıntıya yol açtığını, doktor bulunsaydı iki bebeğini de denizin ortasında dünyaya getiremeyeceğini söyledi.

  • Etiketler
  • Yorumla
  Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz