UA-62723351-1
$ DOLAR → Alış: 3,78 / Satış: 3,79
€ EURO → Alış: 4,63 / Satış: 4,65

Çıkar güven tazeledi

Çıkar güven tazeledi
  • 04.01.2018

Bandırma Kasaplar ve Celepler Odası’nın Olağan Genel Kurulu Kuşsevenler ve Yetiştirenler Derneği Lokalinde yapıldı. Tek liste halinde girilen seçimleri Şerafettin Çıkar ve ekibi kazandı. Yönetim kurulu Hüseyin Akgün, Hasan İşgörener, Ahmet Kütük, Murat Paşayiğit, Murat Günay ve Harun Uça’dan oluştu.

-Menşei şahadetnamesi kasap esnafı lehine sonuçlandı
Divan başkanlığını Balıkesir Esnaf Odaları Birliği Başkanvekili Necdet Erkan’ın yaptığı genel kurulda konuşan Bandırma Kasaplar ve Celepler Odası Başkanı Şerafettin Çıkar “En çok kasap ve celep esnafımızı ilgilendiren sorunlarımızın başında gelen menşei şahadetnamesinin il bazında geçmesi için senelerdir ciddi çalışmalar yaparak esnafımızın lehine sonuçlandırdık. Aynı zamanda Türkiye’de canlı hayvandaki kriz nedeniyle et fiyatlarındaki ciddi artışlar kasap, celep, besici ve tüketicileri etkilemiş, kriz ortamı oluşmuştur. Oda ve federasyon olarak yaptığımız çalışmaları ilgili bakanlığımıza ileterek krizi aşma açısından yardımcı olmaya çalıştık. Fakat hükümetimizin kriz başlangıcında uyguladığı eksik, yanlış ve yerinde gitmeyen teşviklerden dolayı sıkıntılar devam etmektedir” dedi.

-Haksız rekabetin önüne geçtik
Çıkar “Sucuk yapımını kolaylaştırmak için bize en yakın üretim onaylı tesisle kasap esnafımızın anlaşmalar yaparak sucuk yapımını sağladık. 2012 yılında yayınlanan Et ve Et Ürünleri Tebliği’ne göre perakende işletmelerde pişmemiş hazır köfte satışı yasaklanmıştı. Federasyonumuzun ve kasap esnaf odalarımızın çabasıyla 2016 yılında tebliğ değişikliğine gidilerek kasap dükkanlarımızda günlük olarak 10 kilogramı geçmeyecek şekilde pişmemiş köfte üretilmesine izin verildi. Oda ve federasyon olarak esnafımızın lehine çalışmalara devam ettik ve edeceğiz. İlçemize yıllardır ihtiyaç duyulan hayvan pazarı ile ilgili Bandırma Belediyesi’ne yapmış olduğumuz başvurular neticelenmiş ve 2016 yılında ilçemize hayvan pazarı ve kurban kesim yeri kazandırılmıştır” ifadesini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ