Banvit yarı final için sahada

Banvit yarı final için sahada

Çok yiyenler acil’lik oluyor

Çok yiyenler acil’lik oluyor

CHP milletvekili adaylarını tanıttı

CHP milletvekili adaylarını tanıttı

Ruhsatsız silah operasyonu

Ruhsatsız silah operasyonu

ORUÇ İBADETİ

ORUÇ İBADETİ

CHP’den oturma eylemi
">
  CHP’den oturma eylemi

  CHP Balıkesir İl Başkanlığı tarafından OHAL’in kaldırılması talebiyle Ali Hikmetpaşa Meydanında basın açıklaması ve oturma eylemi yapıldı. Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı ve partililerin katılımıyla gerçekleştirdikleri eylemde, OHAL ile kimsenin can ve mal güvenliğinin kalmadığını savundu. Cumhuriyet Halk Partisi’nin ortak bildirisini okuyan Sarı, Türkiye’nin 21 aydır OHAL ile yönetildiğini anımsattı. […]

  CHP Balıkesir İl Başkanlığı tarafından OHAL’in kaldırılması talebiyle Ali Hikmetpaşa Meydanında basın açıklaması ve oturma eylemi yapıldı.
  Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı ve partililerin katılımıyla gerçekleştirdikleri eylemde, OHAL ile kimsenin can ve mal güvenliğinin kalmadığını savundu. Cumhuriyet Halk Partisi’nin ortak bildirisini okuyan Sarı, Türkiye’nin 21 aydır OHAL ile yönetildiğini anımsattı. Sarı “İlan edilişindeki amacından uzaklaşarak demokrasi ve hukuk sistemine yönelik bir saldırıya dönüşen OHAL rejimi insan haklarını, ifade özgürlüğünü ve her türlü protesto eylemini baskılamanın da aracı olmuştur. KHK’la eliyle parlamento, yani halkın iradesi gasp edilmiştir. Türkiye’yi tek tipe sokmak için sivil toplum kuruluşlarına, sendikalara, meslek oda ve birliklerine yönelik operasyonların ardın ardı arkası kesilmemiştir.” ifadesini kullandı. OHAL’e bir an önce son verilmesi gerektiğini aktaran Sarı “Hukukun askıya alındığı, parlamentonun yok sayıldığı, milli iradenin tanımadığı, milletvekillerinin rehin alındığı faşizm düzeni ortadan kalkmalıdır. Bizler OHAL değil, demokrasi istiyoruz.” dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
  Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz