UA-62723351-1
$ DOLAR → Alış: 4,03 / Satış: 4,05
€ EURO → Alış: 4,96 / Satış: 4,98

Camide hela polemiği

Camide hela polemiği
 • 12.02.2018

Bandırma Haydarçavuş Camii bahçesinde bulunan tuvaletler polemik konusu oldu. Bandırma Belediyesi Meclis Üyesi Dr. Selim Panç, konuyla ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada, tarihi Haydar Çavuş Camisinin bahçesine, Bandırma Müftülüğü tarafından yaptırılan, tam kıble yönünde ve musalla taşlarının hemen karşısında olan tuvaletlerin cami cemaatini, cenaze yakınlarını ve namaz kılanları rahatsız ettiğini söyledi.

-Yapımı sırasında da tartışma konusu olmuştu
Müftülükten çirkin ve rahatsız edici görüntüye karşı bir çözüm üretmesi çağrısında bulunan Panç, “Bu konu tamamen Müftülüğün yetkisi altındadır. Çözüm için konunun uzmanları olan mimar ve çevre mühendislerinin fikirlerinden yararlanılmalıdır. Caminin çevresinde çok sayıda halka açık tuvalet bulunmaktadır. Buna rağmen Bandırma’nın tarihi sembollerinden olan Haydar Çavuş Camisinin bahçesine böyle bir şeyin yapılması kabul edilemez” dedi. Bahse konu tuvaletlerin yapı sırasında da polemik yaşandığını anımsatan Panç, buna rağmen Bandırma İlçe Müftülüğünün tuvaleti yapma kararından vaz geçmediğini sözlerine ekledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Bct dedi ki:

  İşsiz hangi g… se. Sïçacagin yer kıpleye gelmiyor.
  Lan tuvaletsiz camimi olur. Bende TUVALETIN BEDAVA OLMASINI TARTIŞIRLAR SANIYORUM.
  LAN BELEDİYE SULL.KLERLERI TUVALETIN BEDAVA OLMASINI TARTIŞIN.

 2. vatandas osman dedi ki:

  Tarihi camimize yakismayacak bir ucube oldu.tuvaletin bahcede ne isi var. Yap disari. Kadinlarin abdest alma yeride kaldirildi. Birde heryerinde koca harflerle wc yaziyor. En azindan tarihe saygisizlik

 3. Veysel dedi ki:

  Bir kere orası caminin kıble yönü değil…ikincisi, sabah namazına camiye gelen yerel halk veya gezi kafileleri o saatte ihtiyaç giderecek tuvalet bulamıyor. Bir çok belediye bunu 24 saat ücretsiz karşılarken bizim belediye halkın ihtiyacını gideren mekan yapılmış buna karşı çıkıyor…bu ne perhiz…

 4. Haydar dedi ki:

  Cami avlusunda WC olur bu genelde böyledir. Avlu dışındaki pislikten görülmeyen 50 yıllık tuvalet kaldırılmalıdır. Ayrıca kıble yönünde WC değil disko vardır hemde bu belediyecilerin ve chp milletvekili mehmet tümün otelinin üst katında. Cemaat kafayı kaldırsa görecek. Klasik CHP kafası yapılanı yıkmak işsizlik diye yorumluyorum.

 5. Haydar dedi ki:

  Camimizin sonunda temiz bir tuvaleti oldu derken, genelev çalıştıran belediyenin işsiz meclis üyesi geldi kafayı tuvalete taktı. Yazık.

 6. Fehmi Kandemir dedi ki:

  Memlekette uğraşacak o kadar çok soygun vurgun varken onları bir kenara bırakıp kalkıp da bir tuvalet işletmesiyle uğraşmak pek de yakışık almıyor.

 7. Cemal yavan dedi ki:

  Ben şahsım adına hiç şaşırmadım. Meyhaneyle uğraşacak haliniz yokya tabi cami ile uğraşacaksınız. Ben 20 yıldır bu camide 5 vakit namaz kılarım bir kez olsun Selim beyi bir cuma namazı kılarken görmedim eğer gelir iki rekat nmaz kılarsa kıblenin ne taraf olduğunu öğrenir. Ayrıca bu hareketin nedeni diğer cami dışındaki tuvaletçiyle bir yakınlık olabilirmi? Yoksa aksi halde 4 senedir aklınız neredeydi?

 8. Deniz Akıllı dedi ki:

  Bir söz var mahalle yanarken or… Saçını tararmış diye.
  Memleketi soyup soğana çevirdiler bizimkilerin uğraştığı işlere bak. Ben utandım size oy verdiğim için.

YORUM YAZ