$ DOLAR → Alış: 4,70 / Satış: 4,72
€ EURO → Alış: 5,48 / Satış: 5,50

ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJLARI

ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJLARI
  • 10.01.2017

Her yıl 10 Ocak günü kutlanan Çalışan Gazeteciler  Günü siyasiler tarafından da unutulmadı.

Balıkesir Milletvekili Adalet Komisyonu Üyesi Av Mahmut Poyrazlı’nın  10 Ocak Çalışan gazeteciler Günü Mesajı

Basın Mensuplarımız, vatandaşlarımızın haber alma haklarını ilkeli, tarafsız, sorumlu, haber kaynağı anlayışıyla yerine getirmek gibi ağır ve önemli bir görev üstlenmişlerdir.

Basın Mensuplarımız, meslek ilkelerini terk etmeden, meslek aşkını her şeyin üzerinde tutarak, halkımızın çıkarlarını ve özgürlük ortamını her konumda savunarak hizmet vermek için mücadele etmektedirler.

Unutulmamalıdır ki; Maşeri vicdanın sesi olmak gibi ağır bir sorumluluğu olan basın mensuplarımızın görevlerini yaparken temel hak ve özgürlüklere saygılı, evrensel hukuk kurallarına riayet eden, ilkeli, soruşturmacı bir haber akışı sunmaları önemlidir.

Vatandaşlarımızı en uygun şekilde bilgilendiren değerli basın görevlilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü yürekten kutlar, daimi başarılar dilerim.


 

CHP ‘li TÜM: Özgür medya olmadan, özgür ülke olamaz.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir açıklama yapan CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, “Hepimizin çok iyi bildiği şey, özgür medya olmadan, özgür ülke olamayacağı gerçeğidir. Kurtuluş savaşında,  Mustafa Kemal Atatürk Ordudan önce Gazetelerin kurulmasını sağlamıştır” dedi.

Çalışan Gazetecileri gününü kutlayan Mehmet Tüm ,açıklamasında şu görüşlere yer verdi.

“10 Ocak 1961  Gazetecilerin üzerinde kurulan baskının, yine gazeteciler tarafından, yok edildiği, Türkiye Basın tarihine altın harflerle yazılmış önemli bir gündür.

Basın özgürlüğü adına  patronların baskısını dahi hiçe sayarak, ”gazetecilik ”in toplumsal sorumluluk olduğunu, tüm dünyaya ilan eden, bu günü tüm basın camiasına bir “onur günü” olarak bırakan tüm emeği geçen ,gazetecileri saygı ve sevgi ile anıyorum.

2017  yılı 10 Ocak’ında ne yazık ki, ülkede Çalışan Gazeteciler  Günü ,  diye kutlanacak bir gün kalmadı. Çünkü, ülkede çalışan gazetecilerden çok çalışmayan gazeteciler ordusu var.

Toplumu aydınlatmak adına bir kamu görevi gören ,  Çağdaş Demokrasilerde 4. Kuvveti olarak varsayılan Gazetecilik Mesleği  ve Gazetecileri ne yazık ki, iktidar tarafından özgürlükleri elinden alınmış, örselenmiş, cezaevlerine tıkılmış durumdalar. İktidara yandaşlık etmek kamuoyunu aydınlatmak yerine , Kamuoyunda iktidar lehine algı oluşturmak, her gün, ekranlarda hükümet adına adeta , AKP den daha çok sözcülük yapmak, yeni kuşak yandaş gazeteciliğin misyonu oldu.

Hepimizin çok iyi bildiği şey, özgür medya olmadan, özgür ülke olamayacağı gerçeğidir. Kurtuluş savaşında,  Mustafa Kemal Atatürk Ordudan önce Gazetelerin kurulmasını sağlamıştır. Biz Bağımsızlık savaşını  özgür medyamız sayesinde dünyaya duyurduk.

Şartlar ne olursa olsun,  gazetecilerimizin, özgürce çalışacağı günlerin uzak olmadığı inancını korumalıyız.

 

Bu düşüncelerle, 10 Ocak “ Çalışan  Gazeteciler Günü ”nü  , içtenlikle kutluyorum. İçeride dışarıda , her nerede olursa olsun, fikirlerini topluma aktarmak adına çaba gösteren, mücadele eden, tüm gazetecilerimize göstermiş oldukları mücadelede başarılar diliyor, hepsine saygılar sunuyorum.


 

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza Kutlama Mesajı

10 Ocak Çalışan gazeteciler gününüz kutlu olsun.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.