$ DOLAR → Alış: 4,70 / Satış: 4,72
€ EURO → Alış: 5,48 / Satış: 5,50

Çağrıya uydular okuma yazma öğrendiler

Erdek’te düzenlenen okuma yazma seferliğinde başarılı olan 43 kursiyer düzenlenen törenle sertfikalarını aldı .

Çağrıya uydular okuma yazma öğrendiler
  • 30.05.2018

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın başlattığı okuma yazma seferberliği kapsamında, Erdek’te açılan kursta başarılı olan 43 kursiyer düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. Erdek Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenen sertifika törenine Erdek İlçe Kaymakamı Ekrem Çalık, Kaymakam Refiki Büşra Uçar, Milli Eğitim Müdürü Erbil Camgöz, Halk Eğitim Müdürü Bekir Alkan, İlçe Spor Müdürü Erdem Eren, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Volkan Kocatürk ve çok sayıda kursiyer katıldı.

-Sayı 2.5 milyona düştü
Erdek İlçe Kaymakamı Ekrem Çalık 2008’de de Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından okuma yazma seferberliği başlatıldığını, o gün 5 milyon olan okuma yazma bilmeyen sayısının bu kampanya ile 2.5 milyona düştüğünü söyledi. Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda yeniden okuma yazma seferberliği başlatıldığını anımsatan Çalık, Erdek’in bu konuda üzerine düşeni layıkıyla yaptığını söyledi.
Erdek Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bekir Alkan’da konuşmasında, ilçe genelinde toplam 25 yerde okuma yazma kursları açtıklarını, bu kurslara toplam 143 kursiyerin müracaat ettiğini, başarılı olan 43 kursiyerin ise sertifika almaya hak kazandığını söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.