UA-62723351-1
$ DOLAR → Alış: 3,93 / Satış: 3,95
€ EURO → Alış: 4,83 / Satış: 4,85

Büyükşehir—Küçükşehir!

Büyükşehir—Küçükşehir!
  • 16.02.2018

Bandırma Dekanlık binası diye bilinen, Bandırmanın orta yerindeki eski Biray oteline bir iki yıl önce Balıkesir BÜYÜKŞEHİR Belediyesi göz koymuş, İsterim de isterim diye ısrar etmiş ve Bandırma’ lıların itirazlarını onlarca kez toplantılarda ve yerel basında dile getirmelerine aldırış etmeden söz konusu binayı sahiplenmiş ve sanırım bir yükleniciye uzun yıllar kullanma hakkı tanınan İHALE yöntemiyle verilip aslına uygun olarak! Aylar önce Restorasyonuna başlanmıştır.

BALIKESİR, Bandırma’ lıların itirazlarını dikkate alıp bu binadan vaz geçseydi ne olurdu? Son yıllarda tinerci mekânı ve merkezi haline gelen bu değerli yapı belki de hep öyle kalacaktı bilinmez, ama şimdi ise binayı temelinden söküp Balıkesir’e götürmediklerine göre, Dört başı mamur bir şekilde Bandırma’nın yüz akı olarak yerinde duracak, ülke ve ilçe yararına kullanılacaktır diye düşünüyorum. (inşallah öyle olur)

Ancak, bir takım siyasi ayak oyunları (iktidar muhalefet sürtüşmeleri) var ki Bandırma’nın, gelişmesine engel olmaktadır.
Örneğin, Menderes meydanındaki, yıkılan eski tekel binasının atıl bırakılan yeri. Sahil bandında bulunan Çay bahçelerinin ve Balıkhanedeki dükkanların astronomik rakamlara ulaşan Kira gelirleriyle, Dört ana caddenin Tabela Reklam vergilerinin BÜYÜK ŞEHİRE aslan payı yapılması vs. gibi uygulamalar, Ülkeye ve İlçeye zarar vermektedir.

Her iki taraf, “Seçimlerde Balıkesir’i de Bandırma’yı da alacağız” diye iddialı söylemlerde bulunuyorlar da Gümbür gümbür gelen (İYİ PARTİ’ yi göz ardı ederek nasıl olacak bu?) bi deyiverseler.

“Görgüsüzün düşkünü, İpek giyer kış günü” misali, Şubat ayının ilk haftasında sahil gezi yolu parklarına çiçekler dikmekle mi? AKP li Cemal ÖZTAYLAN’ın Belediye Başkanlığı döneminde yaptığı köprünün çürümekte olduğunu gördükleri halde bakımını yapmayıp boyamamakla mı?

Balıkhane esnafının, yılın ancak altı ayında satış yapabildikleri için kira indirimi beklerken, Dükkan kiralarını astronomik rakamlara çıkarmakla mı?
KÜLTÜR ve TURİZM Bakanlığının BANDIRMA PAŞAKENT Mahallesine yapılması planlanan, ihale aşamasındaki Kültür Merkezinin, Bandırma’nın ihtiyaçlarına yeterli ve uygun olup olmadığı konusunda yerel yönetimle istişare etmeyip bilgi vermemekle mi?

Dört ana caddemizin tabela ve reklam gelirlerini alıp o esnafları su ya da kanal arızalarından dolayı Bandırma Belediyesinden koparmakla mı?
Bandırma’nın cadde ve sokakları köstebek yuvasına döndü, çukurları sen kapat ben kapat sürtüşmesiyle mi?
Hangisiyle alacaksınız seçimleri?. (Bölgede en pahalı SU bizde)
BÜYÜK ŞEHİRİN DE KÜÇÜK ŞEHİRİN DE aslında yok birbirinden farkları.
Bandırma’da aylar önce bir anket yaptırılmış bu ankete göre Bandırmanın EN ÖNEMLİ SORUNU Otopark ve Trafikmiş, Hayret, demek ki en önemli sorunmuş, (bilmiyorduk öğrendik)(!)
Bu konuda yıllarca birçok yazılar yayımlandı yerel basında, Bandırma’lılar bir yerlerini yırttı ama duyan anlayan olmamış, iyi ki anket yapılmış da BANDIRMA’NIN EN ÖNEMLİ SORUNU belli olmuş.
Ben bu konuyu zaman zaman dile getirmekle biraz abarttığımızı düşünüyordum meğer abartılmaması ve çözüm bulunması gereken bir sorunmuş, hem de en önemlisinden, şaştım doğrusu(!)
Lakin yine de telaşa gerek yok(!) “On dönüm bostan yan gel yat Osman” hesabı Merkezde değil ama kenar Mahallelerdeki yaya kaldırımlarında araba park etmek için epeyce boş yer var(!) (ara sokaklarda değil, sokak araları iki sıralı otopark zaten, yaya yollarında biraz park yeri bulunuyor) beş on yıl idare eder yani(!).
Ne gerek var, “Her Semte çok katlı Otopark” Yapmaya(!) Nasılsa Bandırma’nın bir kısmı BALLI PARK, diğer her yeri OTOPARK(!) Zaten para yok, Dünya Sultan Süleyman’a kalmamış bize mi kalacak(!) mantığı var olsun dimi ama. Esen kalınız…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ