UA-62723351-1
$ DOLAR → Alış: 4,55 / Satış: 4,57
€ EURO → Alış: 5,34 / Satış: 5,36

Büyükşehir Bandırma’ya yaramadı

Bandırma Belediye Başkanı Mirza, Balıkesir’in büyükşehir olmasıyla birlikte Bandırma’nın 4 yıllık gelir kaybının 208 milyon TL olduğunu söyledi.

Büyükşehir Bandırma’ya yaramadı
  • 24.04.2018

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, Barış Manço Kültür Merkezinde düzenlediği bilgilendirme toplantısında 4 yıldan bu yana yaptığı çalışmaları sivil toplum örgütlerinin başkan ve yöneticilerine, muhtarlara ve vatandaşlara anlattı. Mirza ,4 yılda yaptığı yatırım ve çalışmaları 18 başlık altında topladı. Bilgilendirme toplantısına programlarının yoğunluğundan dolayı katılamayan CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, Mehmet Tüm ve İyi Parti Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın bir kutlama mesajı gönderdi.

Mirza konuşmasında “Büyükşehir olursak gelirlerimiz iki buçuk kat artacaktı. Köyler şehir olacaktı. Maalesef olmadı. Biz büyükşehre alışamadık. Bandırma’dan da alışabileni görmedik. Büyükşehir ile birlikte çift başlılık oldu. İlçeler bir ölçüde bağımsızlıklarını kaybetti. Vatandaşlar büyükşehri ve görev alanlarını tam olarak bilmiyor. Büyükşehir Belediyesi’nin görev alanları içerisinde bulunan işleri bizden bekliyorlar” dedi.

Balıkesir’in Büyükşehir olmasıyla birlikte 2014 yılından bu yana Bandırma’dan Büyükşehir Belediyesine geçen kaynak miktarının 208 milyon TL olduğunu açıklayan Mirza, buna rağmen yerel yönetim olarak oluşturdukları gelirlerle hem yatırım hem de belediyenin borçlarını ödediklerini söyledi. 31 Mart 2014-31 Aralık 2017 tarihleri arasında Bandırma Belediyesi’nin toplam borcunun 23 milyon 551 bin TL olduğunu açıklayan Mirza, kalan borç miktarının 8 milyon 71 bin TL olduğunu dile getirdi. Mirza, 4 yılda 207 bin 925 ton asfalt,992 bin metrekare beton parke,118.5 kilometre beton parke olmak üzere toplam 255 km yol yaptıklarını söyledi. Mirza, Bandırma Belediyesi olarak Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığına açtıkları 20 davadan 14’ünü kazandıklarını diğer 6 davanın ise görüşmelerinin devam ettiğini açıkladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ