Edincik’te erkek cesedi bulundu

Edincik’te erkek cesedi bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Balıkesir’de

Cumhurbaşkanı Erdoğan Balıkesir’de

Yıldırım:kalan 28 günde var gücümüzle çalışacağız

Yıldırım:kalan 28 günde var gücümüzle çalışacağız

Vurulan polis memuru yaşamını yitirdi

Vurulan polis memuru yaşamını yitirdi

Bandırma’da trafik kazası, 1 ölü!

Bandırma’da trafik kazası, 1 ölü!

Büyük Yalan…!
Büyük Yalan…!

Baştaş firmasına parke taş ihalelerini vermek adına katılımcı firmaları yasal olmayan gerekçelerle eleyen ve Bizzat Baştaş firmasının hemşehri ve köylüsünden teşekkül ihale komisyonunca  koordine edilen İhale cambazlıkları gazetemizde konu edilince keyifler kaçtı. Son olay Gazetemizinde tanıdığı bir firmanın başına geldi ve alenen ve hileylen İhale daha büyük paralar teklif eden Baştaş firmasına verildi.Mirza En düşük […]

Baştaş firmasına parke taş ihalelerini vermek adına katılımcı firmaları yasal olmayan gerekçelerle eleyen ve Bizzat Baştaş firmasının hemşehri ve köylüsünden teşekkül ihale komisyonunca  koordine edilen İhale cambazlıkları gazetemizde konu edilince keyifler kaçtı.

Son olay Gazetemizinde tanıdığı bir firmanın başına geldi ve alenen ve hileylen İhale daha büyük paralar teklif eden Baştaş firmasına verildi.Mirza En düşük teklifi veren firmanın İŞ BİTİRME BELGESİNİN aranan  A-5 grubu belge olmadığını Meclis üyelerine deklare etti kendini savundu.

Başkan Mirza yapılan işlemin ne kadar doğru olduğunu Belediye Meclisinde anlatırken ya yalan söyledi yada P.İ.Ç elemanlarınca yanıltıldı.2016/467376 kayıt nolu ihaleye 3 firma katılıyor.Bursa ACT… Ankara Ateşler ve Kütahya Baştaş..Şartnamede Benzer iş grubu olarak A 5 grubu iş bitirme isteniyor. 11 Haziran 2011 CUMARTESİ tarihli Resmî Gazete Sayı : 27961 yayımlanan Ek-1 Benzer iş grupları tebliğinde A-5 grubu işin tarifi aynen (parantez içindeki ibare dahil) şöyle yapılıyor.

V.Grup: KARAYOLU İŞLERİ (Alt yapı+Üst Yapı)  1.Otoyollar 2.Devlet il ve köy Yolları 3. Cadde ve sokak Yapım işleri…..  Yani herhangi bir karayolunu alt ve üst yapısıyla yapılmış olması tamda bu gruba giriyor.Nedir alt yapı..Karayolu menfez,yağmur suyu kanalları varsa pis su kanalları v.s. Nedir Üst yapı.? Asfalt veya parke satıh kaplama..

Ve şartname diyorki ,bana teklif ettiğin bedelin en az % 80 i oranında bu grup iş bitirme getireceksin…Ateşler Firması 9 milyon muammen bedeli olan bu işe 4 milyon 570 bin tl teklif atıyor.Yani teklifinin % 80 i oranında 3 milyon 700 bin tl yukarıda bahsi geçen iş bitirme koyması yeterli.

Buyrun Bakalım Ateşler Firmasının koyduğu ve P.İ.Ç  in kabul etmediği A-5 grubu iş bitirme belgesinin ayrıntılarına..İş bitirmenin Parasal değeri 2002 yılı rakamlarıyla 40 milyon 71 bin ytl..Yıllara sari kat sayıyla çarpıldığında neredeyse  150 milyon. Yani istenen bedelin 45 katı..Varmı bir sorun..Yok.Pekala  yukarıdaki Benzer iş grupları tebliğinde tarifi yapılan A-5 gubu na uygunmu..? Bakalım

İşin Adı: Ankara-Kazan Yolu Demet evler kavşağı-Otoyol Kavşağı arası (Km :3+969-21+437) Yol Genişletme,Yağmur suyu Pis su ve içme suyu İnşaatı..

Uygulanan Yapı Tekniği : YOL (Kazı dolgu,ÜST YAPI ,BSK) – Köprü-Fore Kazık-Sanat Yapıları-ÇEVRE DÜZENLEMESİ-Alt yapı-Yağmur suyu (Düktil-HDPE boru)

Belge Karayolu, cadde yapımının kitabını yazmış ama P.İ.Ç belgeyi  kabul etmiyor.Daha ötesi A-5 grubunun tamamını kapsıyor.Bak Baştaş’ın iş bitirmesine.Kıytırık cadde sokak yapım işi..!Düzeni kurmuşlar gelene gidene satırı vuruyorlar.Merak etmedinizmi hiç neden istisnasız tüm bu ihaleler Baştaş da kalıyor.Ve birde Sayıştaydan şahit tutmuşlar kendilerine.Anlayın Örgütün çapını..

Her ne kadar orta zeka seviyeli herhangi birinin önüne benzer iş grupları tebliğindeki A 5 grubu tarifi ile Ateşler’in koyduğu İş bitirmeyi yan yana koyduğunuzda vereceği cevap ‘’ A-5’’ olacaksada…Velevki İhale komisyonu tereddütte kaldı.Kanun koyucu onunda yolunu göstermiş.Kamu İhale kanunu 57/5 madde bakın ne diyor.

Başvuru veya teklifin esasını değiştirecek nitelikte olmaması kaydıyle sunulan belgelerde bilgi eksikliği bulunması halinde idarece belirlenen sürede bu eksik bilgilerin tamamlanması yazılı olarak istenir.Bu çerçevede tamamlatılması istenen bilgi eksikliklerinin giderilmesine ilişkin belgelerin niteliği dikkate alınarak idare tarafından iki iş gününden az olmamak üzere tamamlama süresi verilir.

Eğer tereddütün varsa niye bu maddeyi işletmiyorsun..Niye yüzde yüz A-5 grubu olan belgeyi kabul etmiyorsun..NİYE…?

Birde kalkmış ne diyor Başkan Mirza… Madem haklılardı niye K.İ.K e şikâyet etmediler. Olur… Sizinle uğraşacaktı insanlar. Kurmuşsunuz P.İ.Ç kapanını Kik ne diyecek… İşi Elbette Ateşlere verecek ama İşin kontrolü Paralel İhanet Çetesi..! 40 yıllık müteahhit firma bilmiyor mu başına gelecekleri. Yüz milyarlarca teminatını yakacak işi yapılamaz hale getirecek adamlara kan kusturacaksınız. Lanet olsun diyor çekiliyor adamlar. Yüzde yüz haklı olmalarına rağmen buradaki çirkefi görünce Alıyor dosyalarını insanlar.

Lütfen bugünkü ‘’Meclis İğfal Edildi’’ başlıklı Merhaba yazısını okuyun.

 • Etiketler
 • Yorumla
 • Yorumlar
  • Bedri fincancı
  • 8 Ocak 2017 - 09:37:29
  • Siz nasıl haber yapıyorsunuz bir haberiniz bi öncekini tutmuyor aynı frima 3 isimde giriyor diyordun önceki haberinde şimdi 3 farklı frima sayıyorsun ATIYORSUN KARALIYORSUN BARİ AKILLI YAP MİLLET SANA GÜLÜYOR

  • beybut
  • 8 Ocak 2017 - 13:33:32
  • Sen okuduğunu anlamayan yancilar olduğu muddetce bu soygunlar devam edecek.3 BAŞ haberinde ihale Kayıt no ve tarihler var cahil trol..Son ihalenin de kayıt no var.

Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz