UA-62723351-1
$ DOLAR → Alış: 3,85 / Satış: 3,87
€ EURO → Alış: 4,52 / Satış: 4,54

BORDO BEYAZ MİRAS

BORDO BEYAZ MİRAS
 • 07.05.2014

aybarsHepimizin gözlerinde hala Siirt maçında ki atmosfer canlanıyor, hepimizin kulaklarında hala Siirt maçı sonrası söylediğimiz şampiyonluk şarkıları yankılanıyor. Biz birbirimizi yerken, denizin mavisinden, Bandırma’nın asiliğinden mahrum bazı camialar maalesef ki şampiyonluklarını kutluyor.

Varsın kutlasınlar…

Şimdi küskünlerin tribünlere geri dönme vakti, şimdi küçüğün büyükten özür dileme, büyüğün küçüğün elinden tutma vakti, şimdi kırgınlıkları bir kenara bırakma, şimdi omuz omuza kenetlenme vakti.

Şimdi, bu davanın sadece bir futbol değil, bir memleket davası olduğunun farkına varma vakti.

Nasıl da özledik 3.Ligten yükseldiğimiz seneki atmosferi, Fil Uğur abisi, Deli Orhan’ı, Komünist Mustafa’sı, Özgür Tunç’ u, Komutan Hüseyin’leri, Ayı Mehmet abisi, Anıl’ları, Fatih’leri, Umut’ları, Gökhan’ları, Cengiz kardeşi, Köfteci Fiko’ yu, Özgün Reisi, Davulcu Özgür’ ü, İhtiyar Ümit’i, Sezer abisi, Cin Çukuru, Kırık kolla deplasmana gelen Bandırmalı Beter’i, Liselisi, Ünilisi, adı aklıma gelmeyen daha nice kardeşli abili omuz omuza yaptığımız köy deplasmanlarında ki birlik beraberliği…

Gelmedi mi hala, kırgınlıkları bir kenara koymanın, kenetlenmenin, dedelerimizden kalan bordo beyaz mirasa sahip çıkmanın vakti.
Bugüne kadar Bandırmaspor tribünlerinde bulunduğumuz yıllar boyunca olduysa bir kusurumuz, kırdıysak bir kardeşimizin kalbini, bir saygısızlığımız olduysa abilerimize, kendi adıma özür diliyorum.

Bandırmalılar önce Allah’a, sonra birbirlerine emanettir.
‘’Davamız 10.5 Değişmeyecek Asla’’

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Öncelikle Merhabalar,
  İstanbul’da yaşayan bir Bandırma Sevdalısı olarak yazınızın altına imzamı atarım.
  Yaşım 47, doğduğumda cin çukurunun yanındaki apartmanlardan birinde oturuyorduk. Bunun doğal sonucu olarak bırakın Bandırmasporumuzun maçlarını antrenmanlarını dahi kaçırmaz, evden seyrederdim. O günlerde 3.ligden 2.lige çıktığımız şampiyonlukta ve daha da önemlisi küme düştüğümüz senede bile şehir olarak asla bölünmemiş tam tersine tek yumruk olmuştuk.
  Bugün yine Bandırmaspor için, şehrimiz için birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyulan bir dönemdeyiz. Takımımız 1.lige çıksa da çıkmasa da sonuna kadar desteklemeliyiz. Bu takım izlediğim kadarıyla gününde olup futbolunu oynarsa inşallah 1.lige çıkacaktır. Gönlümüz direkt olarak çıkmasını isterdi ama kısmet böyleymiş, ne yapalım. Ama olur da bir kaza olup çıkamazsak seneye direkt olarak çıkacak bir takıma sahibiz. Özellikle iç saha play off maçlarında tribünlerin tıklım tıklım olması gerekiyor. Deplasmana da herkesin şartlarını zorlayıp gitmesi gerekiyor.
  Ben İnşallah Bandırma’daki maça gelmek için şimdiden planımı yaptım. Nasipse orada tüm tribünleri ful dolu, birlik, beraberlik ve inanç içinde görmeyi arzuluyorum.
  Ne mutlu BANDIRMALI ve BANDIRMASPORLUYUM diyene…
  Mustafa NALÇAKAN

YORUM YAZ