$ DOLAR → Alış: 4,75 / Satış: 4,77
€ EURO → Alış: 5,49 / Satış: 5,52

Batan yük gemisinin çıkartılması

Batan yük gemisinin çıkartılması
  • 05.07.2015

Marmara Denizi’nde, 14 Eylül 2013’te su alarak yan yatan ve götürüldüğü Erdek ilçesindeki Narlı İskelesi’nde batan “Pasha” adlı yük gemisinin çıkarılma işlemlerinin başlatıldığı bildirildi.
Erdek Liman Başkanı Cemal Yıldırım, yaptığı açıklamada, geminin Marmara Adası açıklarında yük kayması sonucu yan yatıktan sonra çekildiği iskelede battığını hatırlattı.
Yük gemisinin çıkarılma işlemlerinin başladığını ve kendisinin de Bandırma Gümrük Müdürlüğü bünyesindeki uzmanlarla çalışmaları yerinde incelediğini dile getiren Yıldırım, “Çıkarma işlemi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı gözetiminde yapılıyor. Çalışmalar muhtemelen 10 Ağustos’ta sona erecek” dedi.
“Pasha” adlı yük gemisi 14 Eylül 2013’te İzmir Limanından aldığı MDF yükünü Lübnan ve Mısır’a götürmek için yol çıkmış ancak Marmara Adası’nın 3 mil açığında yük kayması sonucu yan yatmıştı. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ekipleri tarafından Erdek Narlı İskelesine çekilen Tanzanya bandıralı 63 metre uzunluğundaki gemi, bağlı bulunduğu iskelede batmıştı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.