$ DOLAR → Alış: 4,75 / Satış: 4,77
€ EURO → Alış: 5,48 / Satış: 5,50

Başkan’ın Seçimi Ne olacak…?

Başkan’ın Seçimi Ne olacak…?
  • 23.12.2016

Balıkesir Basınında yoğun bir şekilde Fetullahçı olduğu yönünde eleştirilere maruz kalan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un, Fetullahçı olduğu aşikâr Baştaş ı korumaya mı geçeceği yoksa havaya savrulan Milyonların hesabını sorup geçen ay 11 milyon daha hediye edilen ihaleyi iptal edip etmeyeceği günün sorusu.!
Bandırma Baş-Taş’ın parasını aldığı halde yapmadığı yol tamiratları ile çalkalanırken Balıkesir Büyükşehir Belediyesi 30 Kasım 2016 tarihinde 11 milyonluk yeni bir parke taş tamiri ihalesini yine Baştaş a verdi. Bu konuda Büyükşehir Belediye Başkan’ı Ahmet Edip Uğur’un nasıl bir yol izleyeceği merak ediliyor. 9 milyonluk ayrı bir ihalede yine Baştaş a verilmek üzere Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza’nın önünde onaylanmayı bekliyor…!
Öte yandan vatandaş sosyal medyada yoğun bir şekilde soruyor. Tüm bu yaşanan yolsuzluk ve suiistimaller apaçık ortadayken DEVLET nerede?
Bandırma Belediye Başkan’ı Dursun Mirza her fırsatta BASKİ’nin yaptığı kazıları Bandırma Belediyesi ekiplerinin kapattığını dile getirirken Büyükşehir tarafından BAŞTAŞ’a ihale edilen Yol yama ve tadilat işleri için ödenen trilyonlar nereye gidiyor? Bandırma’da uzun zamandır vatandaşın en çok mağdur ve şikayetçi olduğu konuların başında gelen yol bozukluğu ve açılan çukurların kapatılmaması sorunu bu derece açık şekilde gündemdeyken ve Mirza bu işi biz yapalım dediği halde neden bu iş ısrarla pazarlık usulü BAŞTAŞ’a pas ediliyor, merak edilen konu bu. Baştaş ın sahiplerinden Hüseyin Baş’ın Edip Uğur ‘un oğlu İsmail Uğur ‘la olan yakınlığı mı Milyonlarca paranın yağma edilmesine vesile oluyor.
İlçeleri arasında en çok geliri elde ettiği Bandırma’da vatandaşın yaşadığı mağduriyetlerden ve yapılmayan işlere verilen trilyonlarca lira paradan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur habersiz mi? Yoksa oda belediyeye sızmış “Paralel İhanet Çetesi” nin kurduğu düzene mi kurban gidiyor. Bir ilçe belediye Başkanı vatandaşın paralarının yapılmayan işlere harcandığını yüksek sesle dile getirirken Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un bu konudaki hamlesinin ne olacağı merak ediliyor.
Balıkesir Basınında yoğun bir şekilde Fetullahçı olduğu yönünde eleştirilere maruz kalan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un Yine Fetullahçı olduğu aşikâr Baştaş ı korumaya mı geçeceği yoksa havaya savrulan Milyonların hesabını mı soracağı günün konusu.!
Daha önce yapılan ihaleyle 10 Trilyon paranın çöpe gitmiş olması yetmezmiş gibi son olarak 11 Milyonluk ihaleyi P.İ.Ç NİN OLAĞANÜSTÜ ÇABALARIYLA 30 Kasım 2016 Tarihli sözleşmeyle BAŞ TAŞ aldı. Böylece yapılmayan yol tamirat çalışmaları için Büyükşehir kasasından BAŞTAŞ’a ödenecek olan tutar 21 Milyon TL oldu. Büyükşehir Belediye Meclisinde de Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza’nın sık sık parasının ödenmesine rağmen bu işlerin ihaleyi alan firma tarafından değil de kendileri tarafından yapıldığını söylemesi belli ki Büyükşehir Belediyesi tarafından görmezden geliniyor.

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Derviş kaya dedi ki:

    Bandırma kayacık toki konutlarında 4-5 adet arızalanan su şebekesi arızası baski tarafından kepçeyle kazılarak tamir yapılmıştır fakat birtürlü Bastaşın yapması gereken döşeme taşı tamirleri 4-5 ay geçmesine yapılamamaktadır.
    Defalarca bu konu hakkında aramamıza rağmen sonuç alınamamıştır.
    Sizin bu konu hakkında vatandaşın çıkarlarını ön plana çıkardığınızı takdirle karşılıyorum.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.