$ DOLAR → Alış: 4,75 / Satış: 4,77
€ EURO → Alış: 5,49 / Satış: 5,52

Başkan Ok'tan basına yemek

Başkan Ok'tan basına yemek
  • 14.01.2014

20140114AW000954_01

Balıkesir Belediye Başkanı İsmail Ok, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Balıkesir il merkezinde görev yapan gazete çalışanları onuruna bir akşam yemeği verdi.

Otel Basri’de gerçekleşen yemeğe, Başkan Ok, yardımcıları Tuna Aktürk ve Ali Öztozlu ile birlikte katılırken, davette şehrimizde görev yapan yerel ve yaygın basın mensupları yer aldı. Başkan Ok ve yardımcıları, salonda yerlerini almadan önce, konuklarının masalarını dolaşarak, kendilerine hoş geldiniz dedi. Daha sonra konuklarıyla birlikte yemek yiyen Ok, yemeğin ardından günün anlam ve önemine işaret eden kısa bir konuşma yaptı. Başkan Ok, konuşmasında şunları söyledi: “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla her yıl olduğu gibi bu yıl da düzenlediğimiz bu yemeğe teşriflerinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Bu özel gün sizin için ne kadar önemliyse, bizim için de bir o kadar önemli. Basın, günümüzde son derece önemli bir görev icap ediyor. Basın ordusu, halkın doğru haber alma, bilgilendirilmesi gibi birçok alanda kitlelere hizmet ediyor. Şehrimizde de böyle bir basının olması şehrimiz için çok güzel ve önemli. Bu özel gününüzü yürekten kutluyor, davetimize icabet ettiğiniz için hepinize tekrar teşekkür ediyorum. Hayatınızın her alanında başarılı olmanızı can-ı gönülden istiyorum.”

Başkan Ok, konuşmasının ardından gazetecilerle sohbet ederek kendisine sorulan soruları cevaplandırdı. Belediye hizmetleri hakkında bilgiler veren Başkan Ok, Milli Kuvvetler Caddesi Kısmi Yayalaştırma Projesi, Zağnos Paşa Meydanı ve Katlı Otopark inşaatı hakkında bilgiler verdi. Milli Kuvvetler Caddesi Kısmi Yayalaştırma Projesi’nin Balıkesir halkının büyük beğenisini topladığını belirten Başkan Ok, “Milli Kuvvetler Projesi, herkesin takdirini toplayan bir proje oldu. Böyle güzel olacağını hayal bile edemezdim. Bu proje, Balıkesir Kent Konseyi’nin projesi. Bizim için Balıkesir halkının ne dediği önemli. Bu proje çalışmaları sırasında Milli Kuvvetler Caddesi’ne ayrıca her 40 metrede bir yağmursuyu drenaj hattı da döşedik. Bunun dışında Eski Hal Binası’nın yerine yapılan Zağnos Paşa Meydanı ve Katlı Otopark inşaatı çalışmaları devam ediyor. Otopark inşaatının bu ay sonunda bitirilmesi planlanıyor. Bu alanın üzerine 1.200 metrekare civarında sökülüp takılabilen bir bina yapacaktık fakat buraya sanki AVM yapılacakmış gibi göstererek buna engel olmaya çalışanlar oldu. Ancak Balıkesir halkı bu söylentilere itibar etmedi. Tüm halkımıza bizlere güvendiği, itimat ettiği için teşekkür ediyorum. Şehrimizdeki sivil toplum örgütlerinin görüşleri doğrultusunda buraya bina yapmayacağız. Zemin üstü için yine şehrimizdeki STK’ların önerilerini göz önünde bulundurarak bir düzenleme yapacağız.” dedi.

Yapmayı planladıkları projelerinden de bahseden Başkan Ok, “Balıkesir Belediyesi olarak yaptığımız hizmetlerde her zaman sivil toplum örgütlerinin görüşlerine önem verdik. Allah’ın izni ve halkımızın desteğiyle Büyükşehir Belediyesi olduğumuzda da yapılan çalışmalarda sıkıntıları en aza indirmek, şehrimiz ve halkımız için en güzelini yapmak adına yine halkın, halkın temsilcilerinin görüşlerine önem vermeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Yemek sonunda gazetecilere teşekkür eden Başkan Ok, günün anısına kendilerine birer armağan verdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.