UA-62723351-1
$ DOLAR → Alış: 4,03 / Satış: 4,05
€ EURO → Alış: 4,96 / Satış: 4,98

BANDIRMASPOR TRİBÜNDEN YÖNETİLECEK BİR TAKIM DEĞİLDİR..!

BANDIRMASPOR TRİBÜNDEN YÖNETİLECEK BİR TAKIM DEĞİLDİR..!
  • 12.11.2016

Ankara’da T.B.M.M. de Bandırma Milletvekilimiz Namık Havutça kardeşimiz ile Bandırmaspor’u konuştuk.
Kentimiz Milletvekili Havutça, Bandırmamızın yükselen yıldızları, Bandırmaspor Futbol, Hentbol ve Banvit Basketbol takımları hakkında çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Kendisine yönelttiğim Bandırmaspor, Bandırma Banvit Basketbol kulübü ve Bandırma Kız Hentbol takımları ve son günlerde kentimiz medyasında sıkça bahsedilen, Yeni hocamız Feyyaz Uçar tarafından Giresunspor maçı öncesi affedilen Doğan Karakuş, Serkan Sözmen ve Yiğit Gökoğlan ile bazı taraftar ile yaşanan tatsız olayların yanı sıra, sosyal medya ve maç sonunda yaşanan gerginliği de sorduk.

Namık Havutça şunları kaydetti; Bugün T.B.M.M. de seni misafir etmekten gurur duyuyorum. Bandırma devletten hiçbir destek almadan kendi iç dinamizm ile Kentimizde güzel şeyler yapmaya başladı, geçtiğimiz günlerde Eskişehir Büyük Şehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’ nin açılışını yaptığı yeni Kapalı Pazar yeri adeta Avrupai modern bir tesisi kentimize kazandıran Yerel yönetimi kutlamak gerekir. Banvit Basketbol kulübünün Uluslararası Başarısı, yanında Bandırmaspor futbol takımının PTT birinci lige yükselmesi yanı sıra, Şampiyon Olan Bandırmaspor Hentbol takımının başarısı bizi gururlandırıyor.

Önce şunu ifade etmeliyim, Hiçbir başarı tesadüfü değildir. Her başarının altında büyük bir emek vardır. Bu emekte hiç kuşkusuz, bu organizasyonu yapan Beyin takımı, Kim Bunlar? Kulübün yöneticileri. Kulübün başkanı, Teknik heyet, sporcular ve taraftarlar Bandırmalılar, bu başarının mimarlarıdır. Burada bir koordinasyon var, emek var, kuşkusuz bu emeğin karşılığında Kayseri’de kazanılmış bir şampiyonluk var. Bunun neticesinde TFF. 1. ligine çıkmanın gururunu hep birlikte yaşadık.

Ancak yeni çıktığımız birinci ligde, önemli takımların bulunduğu, bu organizasyonda başarılı olmak ve bu ligde kalıcı olmak için çaba göstermeliyiz. Yeni hoca değişikliği yanı sıra yönetimin yeni arayışlara girmesi. Kalıcı başarılar için önlemler alması doğal ve bu süreçte de önemli takımlarla karşılaşırken sıkıntılı anlar yaşadığı bir geçektir. Bandırmaspor Bildiğim kadarı ile takımımızın puan sıralamasındaki yeri de hiç iyi değil.

Ama burada sizde yazılarınızda ifade ettiğiniz gibi. Son yazını bende okudum. Tribündeki bazı taraftarların olumsuz sonuçlar alması sonrası sporculara, teknik heyetine ve Bandırmaspor yönetim kurulu üyelerine ve Başkanına saygısızlık ötesinde hakaret etmesi kabul edilemez. Bandırmaspor Tribünden Yönetilecek bir kulüp değildir. Bandırmaspor büyük ve ortak akılla ve bilimsel bir futbol ahlakı ile ve futbol disiplini ile yönetilmek zorundadır. Sporun kendisi de bu zaten. Nasıl tanımlıyoruz? sistem prensip, otoritede rekor.

Dolayısı ile Tribündeki taraftarlarımızı biz hiç şüphesiz onlarsız bir futbolu düşünemiyoruz. Ve onlar Canımız, ciğerimiz, dostlarımız. Ancak şu kötü zamanlarda, dost acı günde belli olur, o bakımdan tribünlerdeki taraftarın aşırıya kaçan kendi takımları ve futbolcularını tahrik eden söylemleri yanında futbolculara hakarete teknik heyete başkana hakarete varan şeyleri kabul etmemiz mümkün değil.

Sanal medyada da konu ile ilgili açıklamalarda bulunan herkesin şu sorumlulukla hareket etmesi lazım ve şu soruyu kendine sorması gerekir, benim yaptığım hareket ile Bandırmaspor’u güçlenir mi? Zayıflar mı? Benim yaptığım bu hareket hangi katkıyı sağlar? Bandırmaspor’dan alır mı? Bu soruyu sorması lazım. Başkalarına küfrettikten sonra daha başarılı mı olacak? Sen kulübün başkanına sporcusu ve teknik heyete küfrettiğinde ne kazanacak ne kaybedilecek ona bakmak lazım.

Sizler yazdığınız yazılarda belirttiğiniz gibi. Bütün taraftarların aklı selim, stresten ve heyecandan uzak sağlıklı düşündüklerinde, bu olumsuz hareketi yapan kardeşlerimin bundan pişman olacaklarını düşünüyorum. Burada en ağırlıklı sorumluluk taraftara düşüyor. Tribünde taraftarı kötü yönlendirenlerin akıllarını başlarına toplamaları gerekir. Ve bu seneki bizim hedefimiz Bandırmaspor’un PTT birinci liginde kalıcı olması.

İşte bakın Balıkesirspor’un Süper ligde yaşadığı başarısız sonuçların onlara ne kadar ağır bedellere mal olduğunu gördüler. Balıkesirspor’un 40 trilyon borcu olduğu söyleniyor. Bizim şu anda en fazla ihtiyacımız birlik beraberlik e ihtiyacımız var, biz Belediye başkanımız, kulüp yönetimi ile, futbolcusu, taraftarlarla ve yazarları ile basın ve iş adamlarımız ile siyasetçilerimiz ile birlik beraberlik havası yaratmamız gerekir. Bunu yaparsak Bandırmaspor daha büyük başarılara imza atacaktır.

Ne Mutlu Bandırmalı ve Bandırmaspor’luyum Diyene. Plase Muharrem Şen.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ