$ DOLAR → Alış: 4,70 / Satış: 4,72
€ EURO → Alış: 5,48 / Satış: 5,50

BANDIRMANIN ORTASINDA REZALET!

BANDIRMANIN ORTASINDA REZALET!
  • 18.12.2016

16 Aralık 2016 Cuma günü, Hava sıcaklığı 4 derece, Rüzgar 27 Km/s esiyor, yani epeyce soğuk ve fırtınalı bir gün, Bandırmanın orta yerinde Hacı keşfettin caddesinde yol üzerine kurulmuş bir tezgaha bir iki kap börek çörek gibi yiyecek ve az bir miktar da elma ve muz gibi meyve koymuşlar, kermes benzeri bir satış ve bağış kampanyası ayaklarıyla, duygu sömürüsü şeklinde bir rezalet.
Tezgahın arkasına da 5—6 yaşlarında 10—15 kadar küçük çocuk dizmişler, Başlarına, sadece HAÇ’ı eksik PAPAZ ŞAPKASI gibi renkli kartondan yapılmış şapkaları giydirip bu soğukta “HALEPE YARDIM” diye bağırtıyorlar.
Bu minik yavrular Halep’in ne olduğunu, Halep’te neler olduğunu anlayıp kavrayacak yaşta değiller, ama olsun(!) 21. Asırda nesillerin Dünyaya ve Ahirete entegre olmaları(!) hazırlanmaları(!) için böyle duygu sömürüsü aracı olarak kullanılmaları, Pardon eğitilmeleri (!) uygun görülmüş, süper zeka.
Hem fena mı? Çocuklar epeyce üşüyorlar ama üşümenin yanında bir çok şeyi de öğreniyorlar(!).
Büyüdükleri zaman, Kalmışsa Demokratik haklarını kullanmak için topluca eylem yapmayı, Kendi Ülkesinde muhtaçlar varken, uzak uzak Ülkelere “Makbuzsuz para toplayıp yardım(!) göndermeyi ve bir nevi modern dilencilikte ihtisas yaparak, bir taşla birkaç kuş vurmayı öğreniyorlar, daha ne olsun(!).
Bu rezaleti şaşkınlıkla biraz seyrettikten sonra, bu işin organizasyonu ile ilgili olduğu belli olan genç bir elemana, “Hocam bu ne iş diye sorduğumda, yanıtı şöyleydi, Burada topladığımız paraları Halep’e yardım olarak göndereceğiz, aynı zamanda midelere de bir şeyler girsin diye düşündük dedi.
Acaba bu genç adam(!) bağış yapanlara tezgahtaki yiyeceklerden ikram ederek onların midelerine bir şeylerin girmesini mi kast etti, yoksa Makbuzsuz toplanan bağışların bir takım midelere girip şifa olmasını mı kast etti ben anlayamadım, (yorum sizin).
Başı boşluk almış yürümüş, DUR diyen, Denetleyen yok yürü be Türkiye’m Kim tutar seni.

Esen kalın…

NOT: 17/12/2016 Cumartesi günü Kayseri’de, Lanet olası teröristler kahpe ve kalleşçe düzenledikleri saldırı sonucu, 14 Asker evladımızı Şehit ederek yine ulusça yüreğimizi yaktılar, ama bu son eylemleriyle de kendilerinin topluca yok edileceklerinin fermanını imzalamış oldular, bu faturayı çok ağır ödeyecekler, Bu pislikleri Lanet ve nefretle kınıyorum.
Şehitlerimize Yüce Allah’tan Rahmet, Yaralılarımıza acil şifalar, Ailelerine ve tüm ulusumuza sabır ve baş sağlığı diliyorum.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.