Edincik’te erkek cesedi bulundu

Edincik’te erkek cesedi bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Balıkesir’de

Cumhurbaşkanı Erdoğan Balıkesir’de

Yıldırım:kalan 28 günde var gücümüzle çalışacağız

Yıldırım:kalan 28 günde var gücümüzle çalışacağız

Vurulan polis memuru yaşamını yitirdi

Vurulan polis memuru yaşamını yitirdi

Bandırma’da trafik kazası, 1 ölü!

Bandırma’da trafik kazası, 1 ölü!

Bandırmalılardan tuz lambasına yoğun ilgi
Bandırmalılardan tuz lambasına yoğun ilgi

Bandırma’da mevsim geçişlerinden dolayı üst solunum yolları hastalıklarında yükselmesi ile birlikte Karadeniz Yöresel Ürünler Festivali’nde tuz lambası satışlarında ciddi bir yükseliş göze çarpıyor. Tuz Lambası satıcılarından Sezen Özkınay gazetemize yaptığı açıklamada “Tuz lambasının neden faydalı olduğuna ilişkin olarak verilebilecek en güzel cevap elbetteki negatif iyonlardır. Negatif iyonlar, genel olarak havanın vitaminleri olarak ifade edilmektedir. Negatif […]

Bandırma’da mevsim geçişlerinden dolayı üst solunum yolları hastalıklarında yükselmesi ile birlikte Karadeniz Yöresel Ürünler Festivali’nde tuz lambası satışlarında ciddi bir yükseliş göze çarpıyor.
Tuz Lambası satıcılarından Sezen Özkınay gazetemize yaptığı açıklamada “Tuz lambasının neden faydalı olduğuna ilişkin olarak verilebilecek en güzel cevap elbetteki negatif iyonlardır. Negatif iyonlar, genel olarak havanın vitaminleri olarak ifade edilmektedir. Negatif iyonla bağdaştırabileceğimiz diğer bir kavram ise rahatlık hissidir. Bir ormanlık alanda, bir nehir kenarında ya da şehir merkezinden uzak bir köy ya da kasaba ortamında bir rahatlık hissi oluşur hepimizde. Bu hissin oluşmasını sağlayan en temel faktör ise negatif iyonlardır” dedi.

-Negatif iyon yayıyor
Negatif iyonların bulunduğumuz ortamdaki havanın temizlenerek canlı hale gelmesini sağladığını dile getiren Özkınay “Çünkü tuz lambası havadaki bakteriler, polenleri, tozları, virüsleri, kılları kendisine çeker. Çankırı yarenler diyarında yer alan tuz mağarasından çıkarılan kaya tuzundan el işlemesi ile üretilen tuz lambası doğal şekilde negatif iyon yayar. Negatif iyon, Gelişim çağında yer alan çocukların gelişim sürecini sağlıklı şekilde atlatmasını sağlar. Konsantrasyon veya odaklanamama problemini doğrudan önlediği için tam verimlilik kavramına uygun bir çalışma ortamı ve fırsatı sağlar. Bu nedenle vücuda dinçlik verir. Bağışıklık sisteminin güçlendirir, yaraların iyileşme sürecini hızlandırır. Ruhsal ve fiziksel rahatsızlıklara, stres, agresiflik, uyku problemi gibi rahatsızlıkları giderici ve önleyici etkiye sahiptir. Astım, bronşit, nefes darlığı, gibi rahatsızlıklara iyi gelir. Grip, nezle ve diğer mevsimsel rahatsızlıkları önler. Akciğerin çalışma potansiyelini artırır” ifadesini kullandı.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz