UA-62723351-1
$ DOLAR → Alış: 4,55 / Satış: 4,57
€ EURO → Alış: 5,34 / Satış: 5,36

BANDIRMADA YÖRESEL ÜRÜNLER FESTİVALİ!

BANDIRMADA YÖRESEL ÜRÜNLER FESTİVALİ!
  • 07.04.2017

Bir önceki “BÜYÜK ABİ KÜÇÜK ABİ” başlıklı yazımda İlçemizin yerel ve doğal gelirlerine el koyduğu gerekçesiyle BÜYÜKŞEHİRİ kınamış, BANDIRMA BELEDİYEMİZİ az da olsa savunmuştum.

Çünkü Bandırma’da meydana gelen bu paralarla yine Bandırma’ya hizmet gelecekti, ne var ki “Demokrasilerde çare tükenmezdi” Para mı lazım? Alın size “Yöresel lezzetler ürünler fuarı(!), Festivali(!) ya da her ne ise.

Bandırma halkının yıllardır özlemini çektiği(!), arayıp da bulamadığı(!) şu anda “Abidik Gubidik” gıda ürünlerinin satıldığı yer olan, Eski Tekel yaprak tütün işleme evinin arsasını kiraya vermişler, Açılışını da Milletvekilleriyle kurdele keserek yapmışlar (para sen nelere kaadirsin)

Çadırlar kurulmuş, çadırların önleri gıda maddeleriyle yığılı ve müşteriye açık, Peynirler, Tereyağları, Cevizli lokumlar, Cezeryeler, Pestiller, Pişmaniyeler, Fındık ezmeleri, vs, açıkta satılıyor, herkes elleyebiliyor, ama olsun o kadar kusur Kadı kızında bile olur diyelim de, Fakat bu fuarın(!) üç tarafında da trafik çok yoğun, araçlardan kalkan tozlar, Rüzgarların zaman zaman yön değiştirmesiyle Limandan gelen tozlar.

Yetmedi Bandırma rüzgarına karşı fuarın(!) giriş kapısı yanına çökertilmiş üç tane DEVE’nin çiş ve dışkı kokuları, kılı tüyü Peynir çadırına ve diğer gıdalara şifa olabilir, Hakeza çadırlar arasında gezen insan kalabalığının sigara külü, havaya kalkan ayak tozları bu gıda maddelerine yapışır ve bu gıdaları alıp tüketenler bazı mikroplara karşı bağışıklık kazanabilirler, ya da hemen yanlarında DİN sömürüsüyle karışık, bin bir derde deva ÇÖREK OTU ve yağı satanlar var alsınlar kullansınlar, o zaman mikrop vız gelir tırıs gider diye düşünmüş olmalılar.

Hijyen koşullarının olmadığı, Eski kırsal kesim panayırları uygulamasını kimler düşünmüşse çok iyi(!) düşünmüş, Bandırma’daki Şarküteriler, Peynirciler, Gıda ürünleri satan bilumum esnaflar, Esnaflık öğrenin biraz, o ne öyle, Peynirleri, tereyağları yıkanması mümkün olmayan gıda maddelerini dükkanın içinde tutuyorsunuz, yetmiyor bir de buz dolaplarında muhafaza ediyorsunuz, çıkarın sokağa gelen geçen parmaklasın bu işin tadı böyle çıkar, “Aman ha, sakın Sağlık kurumları duymasın hemen denetlemeye(!) kalkarlar.

Bu işin vahim bir yönü, diğer yönü bundan da vahim, Şehrimizi kasaba görüntüsüne hatta daha beter bir duruma düşüren bu Yöresel’ciler Şehrimizde 15 gün kalıp BANDIRMA Piyasasında dönmesi gereken ve Bandırma’da kalması gereken birkaç Milyon lirayı alıp gidecekler, Belediye seçimlerinde Kapı kapı, Dükkân dükkân gezerek tokalaştığınız Esnaflar da geçici de olsa bir krize yol açtığınızdan dolayı sizi yeniden seçmek için gelecek seçimleri dört gözle beklemekteler bilmiş olun.

Yaya kaldırımları işgalden kurtarılmış, şehrin orta yerindeki caddeler, bozulmuş balık kokusundan arındırılmış, az da olsa modern şehir görüntüsü kazandırılmış bir kent özlemiyle. Esen kalın…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ