UA-62723351-1
$ DOLAR → Alış: 4,06 / Satış: 4,08
€ EURO → Alış: 4,95 / Satış: 4,97

Bandırma’da geri dönüşüm projesi

Bandırma’da geri dönüşüm projesi
  • 21.09.2017

Temiz bir çevre için başlatılan geri dönüşüm projesi devam ediyor. Kampanya kapsamında Paşabayır Mahallesi Muhtarlığında toplanan atık yağlar ve piller Bandırma Belediyesine teslim edildi.
Kampanyayı aktif olarak yürüten Paşabayır Mahalle Muhtarı Fuat Şentürk: “Atık pil, yağları Bandırma Belediyesiyle organize edip, Mahalle sakinlerimizle çalışıp, okul çocuklarımızla, Yaman Egeli Okulumuzun Müdürleriyle, Aile Birliğiyle, velilerle birlikte çalıştığımız bu hizmeti, belediyemize teslim edeceğiz. Uzun yıllar doğada çözünmeyen ve doğaya zararlı kimyasallar veren bu atıklar doğaya zarar vermeden tekrar bize dönmektedir. Zararlı atıkları tekrar ekonomiye kazandırmış oluyoruz. Katkı veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Deha Biodizel Bandırma ve Bursa Bölge Sorumlusu Cihat Sezen evlerde biriken yağ ve pillerin Mahalle Muhtarlıklarına teslim edilebileceğini söyledi. Sezen: “Bandırma’nın atık yağlarını genellikle işletmelerden topluyoruz. İşletmelerin neredeyse tamamı bu kampanyaya katılmış durumda. Bidonlarımızı tüm muhtarlıklara dağıttık. Vatandaşlar evlerindeki atık yağları biriktirerek muhtarlıklara teslim edebilirler” ifadesini kullandı.

Instagram
ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Mert dedi ki:

    Çok güzel proje tebrik ederim bu projenin devamını köylerde yapmanız daha iyi olacaktır.

YORUM YAZ