UA-62723351-1
$ DOLAR → Alış: 3,85 / Satış: 3,87
€ EURO → Alış: 4,52 / Satış: 4,54

BANDIRMA, SPOR DA ÇIĞIR AÇTI; "BANDIRMA'DA AMERİKAN FUTBOLU"

BANDIRMA, SPOR DA ÇIĞIR AÇTI; "BANDIRMA'DA AMERİKAN FUTBOLU"
  • 30.10.2013

aybarsÖncelikle, uzun bir aradan sonra sayfalarında tekrar fikirlerimizi paylaşma şansı bulduğumuz İlkhaber ailesine teşekkürlerimi sunarak başlamak istiyorum yazıma.
Spor çeşitli kategoriler altında çok geniş bir yelpazeye sahiptir fakat sporun tüm dallarını, gerek bulunduğunuz ülke , yaşadığınız şehir ve imkansızlıklar gibi etkenlerden ötürü yapamayabilirsiniz.
Spor sağlıklı yaşam için gerekli olmasının dışında gençleri kötü alışkanlıklardan da korumak onların boş zamanlarını yetenekleriyle birleştirerek kendilerine özgüveni olan birer birey yetiştirmek amacıyla kullanılabilecek bir araçtır.
Tabi ki imkan varsa !
1965 öncesinde güzel şehrimiz Bandırma da sadece amatör kulüpler çatısı altında faal olarak oynanan futbol , 1965 senesinde iki güzide amatör futbol takımımızın birleşmesiyle , yerini Bandırmaspor ismiyle profesyonelliğe bırakmıştır. 2013 senesine baktığımızda şehrimizde, bünyesinde yüzlerce alt yapı oyuncusu ve profesyonel oyuncu barındıran Bandırmaspor dışında , onlarca da amatör futbol takımı vardır ve futbol tutkunu gençleri bünyelerine alarak kötü alışkanlıkların dışına çıkarmaya çalışmaktadırlar.
Üstelik onca zorluğa ve imkânsızlığa rağmen!
1994 senesinde Banvit Basketbol kulübü kurulana kadar şehrimizde esamesi okunmayan basketbol, 1994 senesinden sonra Bandırma ve Bandırma’lı nın kalbine yerleşmiş, organize bir biçimde oluşturulan alt yapı kadroları hem şehrimiz deki hem de Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde ki gençlere kucağını açmıştır. 1994 ten günümüze gerek açık hava sahaları gerek yapılan turnuvalarla, gençlerin ilgisi bu yöne başarıyla çekilmiştir.
Daha da sevindirici olanı ise son yıllarda bir gurup gönüllü Bandırma’lı nın voleybol ve basketbol konusunda amatör olarak gösterdikleri atılımdır ki, örnek olarak Bandırma Beşiktaşlılar Spor Kulübünü gösterebiliriz. Öyledir ki ortaya koyulan özveri, Bandırmalı genç kız kardeşlerimizin yıllarca TV’lerde izledikleri sporcu ablaları gibi olabilme hayallerini Bandırma sınırları içine taşımıştır.
Futbol ve Basketbolun ardından, Bandırma ismi voleybolda da temsil edilmiştir.
Özellikle dikkatimi çeken nokta ise dünyada ve Amerika da tutkun sayısı sınırları aşan Amerikan Futbolu rüzgârının Bandırmada da esmeye başlamış olması.
Daha önce Bandırmagücü adlı amatör basketbol takımını kuran Bora Öziş önderliğinde başlayan bu Akım’ı çoğu insan gibi hayranlıkla takip ettiğimi dile getirmek isterim. Hazırlıklarını Eti Bor sahalarında devam ettiren takımın eğlenceli ve yakın arkadaşlık ortamı dikkat çekerken, Siyasi tükenmişliklerine yenik düşerek , ‘’Çok mu lazımdı Bandırmaya Amerikan Futbol takımı? Ve ‘’Türk futbolu bitti, Amerikan futbolumuz eksikti !’’ gibi değerlendirmeler de bulunan bir gurup basın mensubuna, Türk futbolunu bu kadar seviyorsun, Hayatında kaç kere para vererek futbol maçına gittin? Sorusunu yöneltmek isterim. Son dönemde en ufak bir çalkantıda otoparklar üzerinden Bandırmaspor yönetimine yüklenenlerle, yine siyasi kompleksleri yüzünden Cinçukuru Amerikan Futbol takımına yüklenen kişilerin aynı olması, kafalarda soru işareti bırakmaktadır.
Siyasi kimliklerini bir kenara bırakarak, çeşitli fedakarlıklarla Bandırma gencinin iyi bir gelecek yaşaması için çaba gösteren ufku geniş kişilere yapılan bu yersiz eleştiriler kabul edilemeyeceği gibi,
Gençlere sağlanan bu özel spor imkânlarına siyaset sahnesi için gölge düşürülmeye çalışılması asla kabul edilemez ve gençler tarafından affedilemez.
Şehrimiz de spor branşlarında gösterilen bu durdurulamaz gelişimi gençlerimizin doya doya yaşamasını diliyorum.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ