UA-62723351-1
$ DOLAR → Alış: 4,03 / Satış: 4,05
€ EURO → Alış: 4,96 / Satış: 4,98

BANDIRMA LİMAN İÇİ KÖPRÜSÜ

BANDIRMA LİMAN İÇİ KÖPRÜSÜ
  • 10.11.2016

İki yıl öncede bu konuya değinerek yapılmış bir eserin bakımının yapılarak turizme kazandırılması üzerinde durmuştum. Dün işim gereği Bandırma sahilinde arkadaşlarımla dolaşırken yolumuz yine bu minyatür asma köprünün yanına düştü.
Hani, bazen dünyanın sonu üzerine yapılan fotoğraflar vardır bilirsiniz, rengini kaybetmiş binaların yanı sıra paslanmış demir yığınları göze çarpar bu sessiz, sakin dünyamıza ait fotoğraflarda. İşte tam da böylesi bir fotoğraf var ortada.
Ve ne yazık ki bu kadar güzel bir sahil ortamında böylesine bir görüntünün Bandırma’ya hiç yakışmadığını söylemek istiyorum.
Özellikle buradan geçen insanlar bu kadar bakımsız bir köprü karşısında şaşırıyorlar ve nedenlerini de merak ediyorlar. Yanımdaki arkadaşım da bu şaşıranlar arasında olan birisi olarak olayın neden ihmal edildiğini ciddi anlamda merak etmişti.
21. yüzyılda böylesi bir kötü fotoğrafın bizlere hiç yakışmadığını söylemek istiyorum. Aslında bu köprü kamuya ait bir köprü olduğuna göre buradaki ilgisizliğin mutlaka bir sebebi olmalı ki varsa eğer bu da açık açık köprünün bir yerlerine yazılmalı derim. Ya da alırsınız balyozları yıkarsınız olur biter meraklıları da rahat eder.
Bakınız daha da önemlisinin ben paslı bu demir yığınlarının köprüden geçerken koşan ve oynayan çocuklarımızın ellerine batar mı veya ne bileyim, gelecekte bir sıkıntı yaratabilir mi? Ben bunun için burasının ilçe sağlık teşkilatı tarafın dan kontrol edilmesini öneriyorum.
Ve öğrendiğim kadarı ile bu köprü sorumluluğunun Bandırma Belediyesine ait olduğu bilgisi var elimde. Yok eğer Balıkesir Büyükşehir’e aitse oraya yazalım ve sonuç almak için uğraş verelim diyorum.
Sonuç da ortada para harcanmış bir kamu malı var. Bir şekilde korunması ve değerlendirilmesi gerekir dereken çevreye zarar vermemesini de bekliyorum. .

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ