EGAZETE

Bandırma açıklarında dev balık yakalandı

DEV BALIKBandırma açıklarında 3 adet 100’er kg ağırlığında dev bir balık yakalandı. Bandırma Balık Halinde testere ile parçalandıktan sonra kilosu 20’ten satılan balık görenleri şaşırttı. Göç döneminde ve açık denizde balık sürülerini kovalarken yakalanan orkinos cinsi balık vatandaşların ilgi odağı oldu.

Bandırma’da balıkçılık yapan Ali Çakıroğlu, isimli balıkçı ekibi ile birlikte balık avlamak için açıldığı ilçe açıklarında büyük bir sürpriz ile karşılaştı. Bölgedeki balık sürülerini kovalarken ağa takılan dev 3 orkinos balığı ırgat yardımı ile güverteye çıkarıldıktan sonra ilçe balık haline getirilip satışa sunuldu.

Çakıroğlu, Okyanuslardan Karadeniz’e geçişlerde ve açık denizden kıyılara doğru balık sürülerini kovalarken bu tür büyük balıkların zaman zaman ağlara takıldığını belirtti.

Çakıroğlu, oldukça lezzetli olan dev balığı parçalayarak kilosunu 20 TL’den sattıklarını söyledi. Balık Halinde dev balıkları gören birçok kişi hatıra fotoğrafı çektirdi.

Share Button

Not: ilkhabergazetesi.tv web sitesinde yayınlanan yorumların tamamı yorum yapan kişinin sorumluluğundadır. Yapılan yorumlardan dolayı hiç bir şekilde ilkhabergazetesi.tv sorumlu tutulamaz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>