$ DOLAR → Alış: 4,75 / Satış: 4,77
€ EURO → Alış: 5,49 / Satış: 5,52

Balıkesir’i Büyük Yapan Bandırma’dır…!

Balıkesir’i Büyük Yapan Bandırma’dır…!
  • 05.12.2016

Balıkesir Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı Abdullah Bekki, bir basın kurumuna Balıkesir’in gelişimiyle ilgili yaptığı açıklamada Bandırma ile ilgili değerlendirmelerde de bulunmuş. Abdullah Bekki, şunları söylemiş, “Balıkesir, Büyükşehir oldu. Bandırmalılar, kendilerini il olarak görüyor. Bölünmekten fayda gelmez. Birlik ve bütünlük lâzım.
Balıkesir bir milyon nüfusu aştığı için Büyükşehir oldu. Bandırma çıkarsa, küçük şehir oluruz. Bandırma bölgesi çok stratejik bir yer. Bandırma limanı ve ağır sanayi gelecek. Ağır sanayi bölgesinden özellikle demir çelik sektörü yer alıyor. Ayrıca büyük firmalar da yer tahsisi istiyor. Liman projesi nedeniyle bekliyorlar. Bandırma, limanla, sanayi ve insanları ile iyi bir noktaya gelecek.”
İnsan şu soruyu sormadan edemiyor; Daha önceleri neredeydiniz?
Şunları bilmekte fayda var. Bugün Bandırma Balıkesir genelindeki toplam katma değerin % 25’ini tek başına üretiyor. Ağır sanayi geldikten sonra liman projesi de gerçekleşirse bu katma değer katlanarak artacaktır. Ayrıca Bandırma il olursa tek başına olmaz. Bunu içine Gönen, Manyas, Erdek dahil olacaktır. Hatta Susurluk bile Bandırma iline bağlı olmak isteyebilir. Bunun sonucunda Balıkesir Bekki’nin itiraf ettiği gibi Büyükşehir’in merkez ilçesi olmanın imtiyazlarını kaybedecek. Bandırma ilinin ürettiği katma değerden de yararlanamayacak. Balıkesir’in aleyhine bunun gibi daha pek sonuç sayılabilir. Sanırız yavaş yavaş akıllar başa geliyor. Bunu Abdullah Bekki’nin sözlerinden anlıyoruz. Kendisi “Bandırma ayrılırsa Küçük şehir oluruz” demiş. Balıkesir’i büyük yapanın Bandırma olduğunu onlarda artık itiraf ediyor.
İlk Haber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.