UA-62723351-1
$ DOLAR → Alış: 4,55 / Satış: 4,57
€ EURO → Alış: 5,34 / Satış: 5,36

Bakanlığa devri yapıldı

Bakanlığa devri yapıldı
  • 14.02.2018

Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil, gazetemize yaptığı açıklamada, Paralel Devlet Yapılanması soruşturması kapsamında Millî Eğitim Bakanlığı’na 1.5 ay önce devri yapılan Kayacık TOKİ’deki 32 derslikli binaya ilçedeki iki Anadolu Lisesinin taşınacağını söyledi.

-Devri 1.5 ay önce gerçekleşti
Kayacık TOKİ’de 32 derslikli binanın bugün itibariyle yüzde 35’lik kısmının bittiğini dile getiren Kılıçgil “Bu bina bundan 1,5 ay önce AK Parti Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı’nın çalışmalarının ardından Millî Eğitim Bakanlığı’na devri yapıldı. Binanın geriye kalan yüzde 65’lik kısmın bitirilmesi konusunda Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü bir maliyet hesabı çıkartacak. Ondan sonra Millî Eğitim Bakanlığına teklifimizi yapacağız. Bu binaların eğitime kazandırılması çalışmalarına bu yıl içinde başlayacağız.” dedi.

-Milli eğitim taşınacak
Milli Eğitim Müdürlüğü’nün taşınmasıyla ilgili çalışmaların ise devam ettiğini dile getiren Kılıçgil, “Hizmet binamızı Paralel Devlet Yapılanması soruşturması kapsamında devri bakanlığımıza yapılan eski Körfez Dershanelerinin bulunduğu binaya taşınacağız. Su ve elektrik aboneliği ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Mart ayı içinde Milli Eğitim Müdürlüğü olarak çalışmalarımıza bu binada devam edeceğiz” ifadesini kullandı. Kılıçgil, taşınmanın ardından eski hizmet binalarının geçici olarak Hürriyet İlköğretim Okuluna tahsis edileceğini sözlerine ekledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ