UA-62723351-1
$ DOLAR → Alış: 4,06 / Satış: 4,08
€ EURO → Alış: 4,95 / Satış: 4,97

Bagfaş’ın körfezi kirlettiği iddiası

Bagfaş’ın körfezi kirlettiği iddiası
  • 22.09.2017

Bandırma Gübre Fabrikalarından kontrolsüz olarak bırakılan atıkların Bandırma Körfezinde çevre kirliğine neden olduğu öne sürülüyor.
Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Çevre Komisyonu Üyesi Dr. Selim Panç vatandaşlardan gelen yoğun şikayetler üzerine Bandırma Gübre Fabrikalarının bulunduğu alandan İl Çevre Müdürlüğüne bağlı uzmanlar tarafından su numunelerinin alındığını söyledi.
Yapılacak analizler sonrasında Bandırma Körfezinde kirliliğe neden olan sebeplerin ortaya çıkarılacağını söyleyen Panç, “Çevre Komisyonu olarak tahlil sonuçlarının takipçisi olacağız. Denizlerimiz, sularımız, havamız, çevremiz hepimizin ortak değeridir. Korumak için sonuna kadar mücadele edeceğiz ”dedi.

Instagram
ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. osman vatandaş dedi ki:

    Buna artık el atın bagfas çevreye zehir saçıyor, kimse bir şey demiyor

  2. Osman genç dedi ki:

    Bagfaşın çevre katili olduğunu bilmeyen mi var??? Denize asit atıyor karaya şılam döküyor havaya so2 gazı salıyor. Lakin çevre Bakanlığı da tüm bunlara göz yumuyor

  3. hüsnü dedi ki:

    seni gidi uyanık Panç!Balıkların üreme zamanında ve denizdeki alg popülasyonunun en yogun olduğu dönemde kıyıdan su almışssın milleti gaza getiriyorsun.Senin hayatında böyle bir tesis kurmuşluğun yada hayalini kurmuşluğun varmı acaba?.

YORUM YAZ