UA-62723351-1
$ DOLAR → Alış: 4,07 / Satış: 4,09
€ EURO → Alış: 4,97 / Satış: 4,99

ATATÜRK VE ERDOĞAN FOTOĞRAFININ ANLAMI ÜZERİNE

ATATÜRK VE ERDOĞAN FOTOĞRAFININ ANLAMI ÜZERİNE
  • 19.11.2017

Türkiye’nin 40 askeri personelle katıldığı Nato tatbikatında ortaya çıkan fotoğraf skandalına baktığımızda sanki küçük bir yanlış yapılmış ve ardından da özür dilenmiş olayın sıradan, hatalı bir hareket gibi düşünülmesi normal bir durum mu acaba?
Şu son yıllarda yaşananlara baktığımızda normal bir durum gibi görünmüyor.. Açık ve net olarak söyleyelim ki olay çok ciddi bir olaydır. Üzerinde durulması ve düşünülmesi gereken bir hadisedir. Ve hangi açıdan bakarsak bakalım ABD ve Avrupa’nın Türkiye üzerinden yürütmekte oldukları politikalarla ilgili olarak ağzındaki baklayı nihayet çıkarmışlardır da diyebiliriz.
Başka bir ifade ile bu fotoğraf olayı aslında çok açık bir şekilde Türkiyemiz üzerinde oynanmakta olan bir oyunun farkında olmayarak dışa vurulmuş şeklidir de. İki fotoğrafın yan yana konularak üzerinde biraz durduğumuz da bir tarafta 7den 77’ye 80 milyonun tamamına yakınının saygı ve minnet duyduğu, bağlandığı büyük devlet adamı Atatürk’müz ve ona sıkı sıkıya bağlı kitleler, diğer yanda ise ülke siyasetinin son 15 yılına damgasını vuran ve %50 gibi toplumun büyük bir kesimini yanında tutan büyük bir siyasi lider olan Cumhurbaşkanımız R.Tayip Erdoğan var. Ve baktığımızda söylenmek istenen şey, hedefteki düşman olarak tüm Türkiyemizin gösterilmekte olduğudur.
Bu bağlamda çok da vakit geçirmeden aklımızı başımıza alarak değerlendirmelerimizi tekrar, tekrar gözden geçirmeliyiz derim. Sağcı veya solcu, iktidar veya muhalefet,Türk veya Kürt kim olursak olalım bu aziz vatan topraklarında yaşayan, çalışan, görev yapan ve bu aziz vatana bağlı olan herkesin bu skandal fotoğrafla ülkemizin geleceği açısından ne demek istendiğini mutlaka iyi düşünmesi gerektiğine inanıyorum.
Sonuç olarak bugün dünyanın ekonomik blokları arasında enerji, su ve ticaret yolu gibi önemli bir kavşak noktasında yer alan bu aziz vatanımızın ilelebet ayakta kalabilmesi adına hepimizin küçük anlaşmazlıklarımızı bir tarafa bırakarak büyük amaç etrafında el ele tutuşmamızın gerekli olduğunu düşünüyorum.

Instagram
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ