Gönen 30 Mayıs’a kitlendi

Gönen 30 Mayıs’a kitlendi

Çömez’e İngiliz Parlamentosundan ödül

Çömez’e İngiliz Parlamentosundan ödül

Patrik kaçak ayin mi yaptı ?

Patrik kaçak ayin mi yaptı ?

Albayraklar’a kötü haber

Albayraklar’a kötü haber

Defalarca yazıldı ama

Defalarca yazıldı ama

Ataklı dereceye girdi
Ataklı dereceye girdi

Bandırma Anadolu Lisesi 12 sınıf öğrencisi Ertürk Ataklı Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) İstanbul Şubesi ve Burak Derneği’nin iş birliğiyle düzenlenen “Şiir Şehir Kudüs” başlıklı Liseler Arası Kudüs Temalı Şiir Yarışması’nın dereceye girdi. Ataklı, yarın Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde yapılacak muhteşem bir törenle ödülünü alacak. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bütün lise ve dengi okullardan gelen binlerce […]

Bandırma Anadolu Lisesi 12 sınıf öğrencisi Ertürk Ataklı Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) İstanbul Şubesi ve Burak Derneği’nin iş birliğiyle düzenlenen “Şiir Şehir Kudüs” başlıklı Liseler Arası Kudüs Temalı Şiir Yarışması’nın dereceye girdi. Ataklı, yarın Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde yapılacak muhteşem bir törenle ödülünü alacak.
Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bütün lise ve dengi okullardan gelen binlerce şiir, Türkiye’nin önde gelen şairleri tarafından titizlikle incelendi. Bunun sonucunda 1’inci, 2’inci, 3’üncü isimler ve beraberinde mansiyon almaya hak kazanan 5 öğrenci Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde yarın saat:13.30’da düzenlenecek törenle ödüllerini alacak. Programın sunuculuğunu yapacak olan Selahaddin Kocaaslan; Sezai Karakoç, Nuri Pakdil, Mehmet Akif İnan ve Cengiz Numanoğlu’ndan şiirler seslendirecek. Yarışma jürisinde bulunan usta şairler Bestami Yazgan, Şeref Akbaba, Nurettin Durman, Hüseyin Emin Özürk ve Özgür Çoban da Kudüs üzerine yazdıkları şiirlerini seslendirecekler.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz