Banvit yarı final için sahada

Banvit yarı final için sahada

Çok yiyenler acil’lik oluyor

Çok yiyenler acil’lik oluyor

CHP milletvekili adaylarını tanıttı

CHP milletvekili adaylarını tanıttı

Ruhsatsız silah operasyonu

Ruhsatsız silah operasyonu

ORUÇ İBADETİ

ORUÇ İBADETİ

Atakay: memurlar kaderine terk edildi
">
  Atakay: memurlar kaderine terk edildi

  TÜİK’in Kasım ayı verilerine göre 4 kişilik bir ailenin askeri geçim haddi 5 bin 386 lira olduğunu dile getiren CHP Bandırma İlçe Başkanı Atilla Atakay, 2 bin 700 lira maaş alan 20 yıllık bir memur bu rakamla nasıl geçinsin? “dedi. 4 kişilik bir ailenin zorunlu harcamalarının tarihin en yüksek seviyesine çıktığının altını çizen Atakay, buna […]

  TÜİK’in Kasım ayı verilerine göre 4 kişilik bir ailenin askeri geçim haddi 5 bin 386 lira olduğunu dile getiren CHP Bandırma İlçe Başkanı Atilla Atakay, 2 bin 700 lira maaş alan 20 yıllık bir memur bu rakamla nasıl geçinsin? “dedi. 4 kişilik bir ailenin zorunlu harcamalarının tarihin en yüksek seviyesine çıktığının altını çizen Atakay, buna karşılık memurların alım gücünün 2016 yılının bile gerisine düştüğünü söyledi. Uygulanan yanlış ekonomi ve dış politikalardan dolayı Türk Lirasının altın ve döviz karşısında eridiğinin altını çizen Atakay, “Zamlar iğneden ipliğe sağanak gibi yağarken memurlar unutulmuş adeta kaderine terk edilmiştir” dedi.

  -Suni gündem oluşturuyorlar
  Döviz ve önlenemeyen fiyat artışlarının önümüzdeki dönemde enflasyonu daha da artıracağının altını çizen Atakay, artan enflasyon karşısında memur, işçi ve emeklileri yapılmış olan zamların yetersizliğinin bir kez daha ortaya çıktığını söyledi.Dar gelirli, emekli ve çalışanların gündeminde geçim mücadelesi ve hayatta kalma çabasına olduğunun altını çizen Atakay, AK Parti iktidarının son günlerde özellikle otolardaki cam filmi, belediye başkanlarının görevden el çektirilmesi ve bunun gibi suni gündemlerle kamuoyunu meşgul ettiğini dile getirdi. Atakay, Cumhuriyet Halk Partisi olarak her zaman olduğu gibi bundan sonrada çalışan ve üreten vatandaşların haklı isteklerinin savunucusu olacaklarını sözlerine ekledi.

  • Etiketler
  • Yorumla
  Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz