$ DOLAR → Alış: 4,75 / Satış: 4,77
€ EURO → Alış: 5,49 / Satış: 5,52

ANNELER GÜNÜ YAKLAŞIRKEN

ANNELER GÜNÜ YAKLAŞIRKEN
  • 02.05.2017

Ülkemizde her yıl Mayıs ayının ikinci Pazar günü “ANNELER GÜNÜ” olarak kutlanmaktadır.
Ben de bu vesileyle bir şeyler yazmak istedim, ancak yaşımın 80 olmasına ve göz pınarlarımın kurumasına karşın ANNEMİ hatırlayıp andığımda boğazım düğümlenir, gözlerim yaşarır.
Bu olağan üstü bir haldir benim için, çünkü her hangi bir ölüm veya dramatik olayda içim yanar ağlarım ama gözümden yaş çıkmaz.
Hani “Öz ağlamayınca göz ağlamaz” denir ya, benim durumum o da değil,
Bir de Bedirhan Gökçe’nin “Sol yanım çok acıyor ANNE” şiirini okurken gözlerime yaş hücum eder. (bu güzel ve dramatik şiiri de gelecek sayımızda paylaşalım)
Demem o ki ANNE’nizi yitirmişseniz, yaşınız kaç olursa olsun, hatta yaşlandıkça ANNE’nin değeri, hasreti, özlemi daha da çok yürek yakıyor.
ANNE’nin yokluğu insanın sol yanını gerçekten çok acıtıyor.
Bir çoğumuz ANNE’lerimizin şefkatli kanatları altında büyüdük, ve onlardan ömürleri son bulduğu için ayrıldık ama hala yokluklarına alışamamış ve hala içimiz yanıyorsa, hala sol yanımız çok acıyorsa ANNE’lerini küçük yaşta yitiren çocukların ruh hallerini düşünmemiz ve onları çok iyi anlamamız gerekiyor.
Bu nedenle İl ve İlçelerdeki, Devlet himayesindeki ÇOCUK YUVALARINI sıkça ziyaret ederek oradaki öksüz ve yetimlere hediyeler vererek sevindirmeyi, İnsani ve Din’i bir görev bilmeliyiz.
Ülkemizde o kadar çok çocuk var ki bu kutlama gününde ANNE sevgisinden yoksun, Mahsun ve boynu bükük durumdalar.
Çoğunun ANNE’sini sadece biyolojik babaları (iskele babası bile olamaz aşağılık mahluklar) öldürmüş ve o körpe filizleri sokağın acımasızlığına terk ve kurban etmişlerdir.
Allah’ın(cc) ANNE yüreğine bahşettiği, Dünyanın en masum en güçlü ve en kutsal sevgi örneği olan ANNE-EVLAT sevgisini bu özel günde bir kez daha yad ederek ve çeşitli hediyelerle ANNE’lerimizin de gönüllerini hoş etmek olması gereken bir güzellik ve bir boyun borcudur.
Bende bu güzel günü, tüm ANNE’lerin ANNELER gününü yürekten kutlarken, böyle güzel günleri ANNELERE ve çocuklarına zehir eden vicdansızlara da, Ülke yöneticilerimizin Bu günün önemine binaen biraz EMPATİ yaparak, hak ettikleri cezaların ağırlaştırılarak uygulanmasını sağlamalarını dilerim… Sevgiyle kalın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.