UA-62723351-1
$ DOLAR → Alış: 4,03 / Satış: 4,05
€ EURO → Alış: 4,96 / Satış: 4,98

ANKA GENÇLİK İŞBAŞINDA

ANKA GENÇLİK İŞBAŞINDA
  • 11.04.2017

Balıkesir’in en büyük gençlik yapılanmaları arasında olan ANKA Gençlik Derneği, ‘Mesele Memleket Meselesi’ sloganı ile, AK Parti ile MHP’nin sürdürdüğü referandum öncesi ‘Evet’ kampanyasına destek olmak amacıyla, 150 kişilik grupla Gönen’e gelip, çalmadık kapı bırakmadı.

Yeni Anayasa maddelerinin oylanacağı 16 Nisan’daki referandumda neden ‘Evet’ oyu kullanılması gerektiğini Balıkesir halkına anlatmak için yola çıkan ANKA Gençlik Derneği, Balıkesir’in tüm ilçelerinde gruplar halinde, yağmur çamur demeden sabahtan akşama kadar çalışmalar yapıyor. Avukat Ömer Marmaralı öncülüğünde kurulan ve kısa sürede halkın takdirini kazanan dernek, Gönen’e geldi. . 8 minibüsle 150’ye yakın dernek üyesi ve gönüllü genç, sabah saatlerinde Gönen Belediyesi önünde toplandı. Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar da, belediye önünde koordinasyon yapan ekibi ziyaret ederek, başarılar diledi. Gençlere kısa bir konuşma yapan Başkan Yakar, “Böyle gençlik karşısında ne diyeceğimi şaşırdım. Çalışmalarınızın memleketimize faydalı olmasını, faydalar getirmesini diliyorum. Güzel sonuçlar vermesini, böyle güzel bir günde diliyorum” dedi.
Gönen Belediyesi önünden hareket ederek ilçeyi aynı anda tüm mahalleleriyle kuşatan gençler, kapı kapı dolaşarak hazırladıkları bilgilendirme broşürlerini dağıttı. Gençler, yeni Anayasa maddeleri hakkında vatandaşlara ayrıntılı bilgiler verdi. Halkın büyük kısmının olumlu karşılandığı çalışmayı yerinde ve güzel bir çalışma olarak değerlendiren vatandaşlar, “ANKA Gençlik Derneği’ni ilçemizde görmekten mutluluk duyduk. Gönen halkına ‘Evet’i anlatıyorlar. Onların bu azimli çalışmaları bizleri sevindiriyor. Hepsine teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.
Konuyla ilgili açıklama yapan dernek yetkilileri de, “Bugün Gönen ilçemizdeyiz. 16 Nisan referandumu ile ilgili kapı kapı dolaşıp, yeni Anayasa maddeleriyle ilgili halkımızı bilgilendirmekteyiz. Hazırladığımız açıklamalı broşürleri halkımıza dağıtıyoruz. Güçlü bir Türkiye için azimle çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. varoş dedi ki:

    çıkacak yasaları anlatsalar kapı kapı dolaşmaya gerek kal mas o zaman kahve gideri masraf olmaz sonu iyi olur . GERÇİ BANDIRMA YADA HANİ AKILLI İNSANLAR GELMİŞTİ YİNE ONLARI GÖREVLENDİRME YAPSALARDI DAHA AZ HAZİNEYE MASRAF OLURDU BAŞBAKANIN CUMHUR BAŞKANININ GEZMESİNE GEREK KALMAZDI

YORUM YAZ