$ DOLAR → Alış: 4,75 / Satış: 4,77
€ EURO → Alış: 5,49 / Satış: 5,52

AMPULÜ KİM PATLATTI ?

AMPULÜ KİM PATLATTI ?
  • 22.11.2016

Son günlerde Bandırma ve çevresinin dizi ve film yapımcıları tarafından mesken tutulmasından ve oldukça popüler bir mekan haline gelmesinden sanıyorum ŞMG Lisesi Spor Salonu da etkilenmiş. Anne dizisi ile dram , Benim Adım Feridun filmiyle Komedi dalında yapımcılara sahne şansı tanıyan Bandırma ve çevresinde son olarak ŞMG Spor Salonu  Testere filminin yönetmeni Michael Spierig’in dikkatini çekmeyi başardı. Korku filmlerine sahne olabilecek fiziksel yapıda ki ŞMG Spor Salonu 2017 Ekim ayında vizyona girmesi beklenen dünyanın en gözde korku filmi serilerinden biri olan Testere filminin 8.sinde, sanıyorum ki  kısa bir süre olsa da ev sahipliği yapabilir.

Nerden çıktı ya Testere filmi diyenlerinizi duyar gibiyim. Dün akşam ŞMG Spor Salonunda oynanan Bandırma Basketbol , Ümmühan Hatun SK. ‘’Türkiye Basketbol Federasyonu’’ Bayanlar Basketbol Bölgesel ligi maçında ki atmosfer korku filminden farksızdı. Bir ara tavanda adeta korku filmi sahnelerinde olan yanıp sönen  cızırdıyan çatlayan patlayan ışıklardan gördük. Işıkcağız kendi halinde kim bilir kaç seneden beri tavanda asılı duruyorsa isyan etmiş. Hiç aşağıda maç oynanıyor 40 dakika sıkayım dişimi demek yok. Maç boyunca kafasına göre yandı söndü çeşitli akrobasi hareketleri yaptı.Tam dedim bu ışık uslandı hop bu sefer 1 metre yanında bir başka ışık beyaz lambaların arasından sarı ışığıyla parladı. Haydaaa. Sen nerden çıktın be kardeşim şimdi. Hadi çıktın . Herkes beyaz sen neden sarı sarı ortama fark katma çabasına giriyorsun.  Tavanda ki onlarca lambadan zaten sayılı kadarı yanıyor, salon yarı karanlık yarı aydınlık , birde 2 ampul sen çık kafasına göre hareketler yap.  Velasıl kelam yaklaşık 150 bin nüfuslu koca Bandırma da 6-7 tane  salon sporu yapan kulübün sıkışıp kaldığı Bandırmanın tek spor salonu olan ŞMG Spor Salonunda durum ve vaziyet bu. Yaş ortalaması 15 olan ama profesyonel ligde Bandırma adını temsil etme gayretiyle maç boyunca bir dakika olsun mücadeleden vazgeçmeyen kızların emeklerine gösterdiğimiz saygı ortada. Yıllarca birbirimize düştüğümüz siyasi rant kavgalarımızın, amacı sadece spor yapmak olan çocuklarımızın emeklerini nasıl çaldığı ortada. Türkiye’nin en küçük ilçesinde bile her mahalle arasında bir çadır spor salonu varken kocaaaaa Bandırma’da amatör spor kulüplerinin şehirlerini temsil edebileceği bir salonu yok. Olanın da lambası patlak. İlgisizliğimiz ve sorumsuzluğumuzla hepimiz emek hırsızıyız .

ŞİMDİ SÖYLEYİN BAKALIM, SALONDA Kİ AMPÜLÜ KİM PATLATTI ?

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. banban dedi ki:

    okadar oto parkı olan bandırma spor bir büyüklük yapsın da bir yardımda bulunsun hep köfte hep köfte olmamalı azıcıkda ekmek yemeli yeni nesilller için bir yardım bir abilik yapsınlar.

  2. Belcikali dedi ki:

    sehrin tek salonunu banvit,e satan zihniyeti sorgulamayacaksin sonra salon yok diyeceksin ayip yahu ayip

  3. Ramazan yeşil dedi ki:

    Başlık yanlış anlaşılabilir 🙂

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.