UA-62723351-1
$ DOLAR → Alış: 3,78 / Satış: 3,79
€ EURO → Alış: 4,63 / Satış: 4,65

Altın Madalya Bandırma’da

Altın Madalya Bandırma’da
  • 11.01.2018

Bandırma ortaokulunda eğitimine devam eden Eylül Cirik son katıldığı Türkiye Muaythai Cumhuriyet kupasında finalde, geçtiğimiz senenin şampiyonunu teknik knockout’la yenerek altın madalyayı Bandırma’ya getirdi.

Tezcan spor kulübü Bandırma şubesindeki sporcuların arasında dikkatleri çeken bir sporcu yetişiyor. Yaşı daha 11 ve şimdiden antrenörleri nezaretinde uluslararası müsabakalarda Türk Bayrağını gönderde tutmak için aralıksız bir şekilde çalışıyor.

Eylül’ü yetiştiren antrenörleri İslam Eslem Tezcan ve Namık Kemal Tezcan, sporcuları Eylül Cirik’in için çok azimli ve başarılı bir sporcu olduğunu belirtti.

Namık Kemal Tezcan; “Gençlerimizi spor çatısı altında bir arada tutarak onların sağlıklı ve bilinçli bir şekilde hayata hazırlanmalarına yardımcı olmalıyız”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Tezcan Spor Kulubü işletmecisi Namık Kemal Tezcan gazetemize yaptığı açıklamada; “Tezcan Spor Kulübü olarak faaliyet gösterdiğimiz bölgelerde madde bağımlılığı ile mücadelemizdeki başarımız emniyet güçlerinin istatistiklerine de olumlu olarak yansımıştır. Sporcularımıza uyguladığımız çalışma programlarının geri dönüşleri aileler ve eğitim kurumlarınca da takdir görmektedir. Bunun yanı sıra özellikle uluslararası alandaki rakiplerimizin bizden çok daha iyi imkanlara sahip olmalarına rağmen pek çok farklı platformda kendimizi kabul ettirmeyi başardık. Henüz yolun başındayız ve tarihsel mirasımızın bize emrettiği azim ve cesaretimizle dünyada ses getirecek başarılar kazanma kararlılığındayız. Dünyadaki dengelerin değiştiğinin farkındayız. Türkiye’nin özellikle son yıllarda yaptığı ekonomik, sosyal ve kültürel atılımlarla bu değişen dünyada hak ettiği yeri alma çabasının da bilincindeyiz. Tarihin her döneminde bulunduğu coğrafyaya liderlik eden bu aziz milletin bilinçli fertleri olarak, Türkiye’ nin yükselmesi için öncelikle gençlerin yükselmesinin gerekliliğinin de farkındayız. Biz Tezcan Spor Kulübü olarak elimizdeki imkanlar dahilinde bu milli amaç doğrultusunda üstümüze düşen görevi yapma azmindeyiz.
Bir takım karanlık odakların gençlerimizi sokaklara dökmeye çalıştığı, uyuşturucu kullanma yaşının; ilköğretim seviyesine indiği bugünlerde sporun birleştirici ve koruyucu özelliklerini kullanarak gençlerimize ve çocuklarımıza hayat disiplini kazanma, onları örf adet ve geleneklerimize saygılı milli ve kutsal değerlerimizin farkında şuurlu bireyler olarak yetişmelerine yardımcı olma amacındayız. Kısıtlı imkanlarımıza rağmen kuruluşumuzdan bugüne kadar geçen süre içerisinde pek çok başarıya imza attık. Bundan sonrada bizim gayretlerimiz ve sizlerin destekleriyle Türkiye’ de ve dünyada daha büyük başarılar elde edeceğimiz inancındayız.” dedi.

 

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Genç sporcularımızın başarılarını haber yaparak onların onure edilmesini sağladığınız için ALLAH sizden razı olsun inşallah
    SAYGILARIMLA
    Namık Kemal Tezcan

YORUM YAZ