$ DOLAR → Alış: 4,70 / Satış: 4,72
€ EURO → Alış: 5,48 / Satış: 5,50

ALKIŞLAR “PİRE MEHMET”E

ALKIŞLAR “PİRE MEHMET”E
  • 26.03.2017

Kızımın Erzincan’a taşınmasıyla Erzincan yollarına düşmem nedeniyle yaklaşık olarak şu son üç yılımda Bandırma Amatör futbolundan uzaklaşmış oldum. Elbette internet sayfalarından takiplerim oluyor ama saha kenarından izleyip yazmanın başka bir zevki olduğunu da unutamadığımı söylemek istiyorum.

Aslında futbol konusu açıldığında çok sıkça söylemeye çalıştığım gibi amatör futbolun bir ülkenin temel futbol gücü olduğunu iyi biliyorum. Demem o ki eğer amatör futbolumuzda bir iyileşme olursa bu iyileşmenin mutlaka üst liglere de yansıyabileceğidir..

Oyuna bağlılık, spor ahlakının yerleşmesi, kurallara uyum, liderlik, takımdaşlık gibi çağdaş spor kavramlarının oyuncunun belleğinde yer edinilebilmesi hep erken yaşlarda tutarlı ve kalıcı spor politikalarına bağlı olarak U’lardan başlayıp 1. ve 2. amatör futbol kulüplerinde yeşertilebileceğini düşünüyorum.

Konu derin bir konu ama ben amatör futbol konusu açıldığında gerek futbolcu gerekse antrenör olarak aramızda örnek sporculardan birisi olarak gördüğüm Mehmet Akdoğan’dan söz etmek isterim. ( Pire Mehmet)

Özellikle paranın çok konuşulmadığı o eski yılları hatırladığımda taşıdığı forması için oyunun her dakikasında ter akıtan, mücadele gücü ve hırsıyla takımını sürüklemeye çalışan Pire Mehmet’i bu gün aynen o eski yıllarda olduğu gibi saha kenarında takımını yönetmeye çalıştığını görüyorum.

Ve bu yıl Bandırma bölgesi 1. Amatör futbol müsabakalarına baktığımda Marmara Bld.Spor ile Reşadiyespor gibi iki güçlü ekibin sezon boyunca yaptıkları mücadeleleri büyük bir keyifle izlediğimi söylemek isterim. Bir ara Bandırma’ya geldiğimde her iki takımımızı da izlemek fırsatını bulmuştum. Yakın çevreme her iki takımında iyi oyunculardan kurulu olduğunu şampiyonluğun da kıl payı olabileceğini söylediğimi iyi hatırlıyorum.

Unutmayalım ki amatör kümelerde şampiyonluklar çok zor kazanılan ünvanlardır. Şartları zordur. Hem ekonomik ve hem de takımları sezon boyu toparlamak öyle kolay kolay yapılabilecek başarılar değildir.

Ben özellikle her iki kulübümüzü geç de olsa yaptıkları bu nefes kesici mücadeleden ötürü tüm kulüp camialarını kutluyorum. Başarılarının devamını diliyorum.

Sevgili Pire Mehmet kardeşim, içinde yaşadığın spor heyecanının farkındayım. Birlikte görev yaptığımız Erdeksporlu günlerden bugünlere kadar izlediğim kadarı ile daha büyük başarıların seni beklediğini söyleyebilirim. İçinde dürüstlük ve çalışkanlığın yan yana olduğu her çalıştırıcının başarılı olabileceğini inanan bir kişi olarak kazdığınız bu şampiyonluğu gelecekte daha büyük başarılarının habercisi olarak görüyorum.

Sevgi ve saygıyla şahsınızda tüm Marmara Adalar Belediyespor camiasını kutluyor, bir üst ligde de başarılarınızın devam etmesini diliyorum.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.