Gönen 30 Mayıs’a kitlendi

Gönen 30 Mayıs’a kitlendi

Çömez’e İngiliz Parlamentosundan ödül

Çömez’e İngiliz Parlamentosundan ödül

Patrik kaçak ayin mi yaptı ?

Patrik kaçak ayin mi yaptı ?

Albayraklar’a kötü haber

Albayraklar’a kötü haber

Defalarca yazıldı ama

Defalarca yazıldı ama

ALGI OPERASYONLARI VE BANDIRMA…!
ALGI OPERASYONLARI VE BANDIRMA…!

Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerde sıklıkla maruz kalınan saldırılardan birisi ‘algı operasyonları’ dır. Türkiye, içeriden ve dışarıdan sürekli yoğun bir algı operasyonuna maruz kalan bir ülke. Bu saldırı ülkenin genelini, yönetimini ve sosyal yaşamını hedeflediği gibi yerel yönetimleri ve yerel de siyasi, sosyal yaşamımızı da doğrudan ya da dolaylı etkilemekte. İlk Haber gazetesi, 15 Aralık […]

Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerde sıklıkla maruz kalınan saldırılardan birisi ‘algı operasyonları’ dır. Türkiye, içeriden ve dışarıdan sürekli yoğun bir algı operasyonuna maruz kalan bir ülke. Bu saldırı ülkenin genelini, yönetimini ve sosyal yaşamını hedeflediği gibi yerel yönetimleri ve yerel de siyasi, sosyal yaşamımızı da doğrudan ya da dolaylı etkilemekte.

İlk Haber gazetesi, 15 Aralık 1992 yılında yayın yaşamına başladığı günden bugüne 25 yıldır haber ve yorumlarıyla yerel anlamda bölgemize ve kentimize yönelik farklı merkezlerden ve çıkar odaklarından kaynaklanan algı operasyonlarına, kamuoyunu yanlış yönlendirme çabalarına direndi, deşifre etti, hedef yapıldı ve bedel ödeme pahasına tavizsiz onurla mücadele verdi.

Örneğin, Bandırma’da ya da Erdek de genç yaşlı, kadın erkek hangi vatandaşa sorsanız, yaşadığı kentle ilgili farklı sorun ve sıkıntılar yaşıyor ve dertli!
Bu durum, bugünün ya da şu veya bu partiyle, şu veya bu kişinin yöneticiliğiyle ilgili bir sorun değil. Hoşnutsuzluğumuzun ve memnuniyetsizliğimizin temelinde birçok neden var. Ancak, nabza göre şerbet vermek olarak özetlenebilecek politikalar, anlık ödünlerle, yapay imaj ve karizmalar üretilip toplumun ve bireylerin belleğiyle oynanıyor. Kara olan ak, ak olan kara olarak pazarlanırken, kişisel ya da grupsal rant hesapları tavan yapıyor.

28 Ekim 2009’da Ankara-Balıkesir-Bandırma-Erdek de emniyet-adliye ayaklı gerçekleştirilmiş FETÖ operasyonu ile İlk Haber’in sindirilmesi ve susturulmasına yönelik operasyonla bölge ve Bandırma basınının mesleki olarak en dinamik merkezinin kolu kanadı kırılmaya çalışıldı.
Tablo ortada…!

Kentin kalemleri kırıldı, dili kesildi ve sindirilip, susturulmaya çalışıldı. Bugün bölgemizde ve Bandırma’da FETÖ diye ses verenler, kendilerine paye çıkartanlar, 2009 öncesi ve sonrasında gerçekleştirilmiş tüm FETÖ operasyonları ve tertipleri karşısında vazgeçtik siyasetten en küçük insani bir tepki bile veremedi. Kendi evlatlarını bir bir kurban verip, yediler…

17/26 Aralık operasyonları ve 15 Temmuz da bölgede ve kentimizde FETÖ iblisine ve darbecilerine ses vermeye çalışanların OHAL günlerinde FETÖ’ ye karşı gerçekleştirilen operasyonlar da ‘yalancı pehlivan’ olduklarını bir kez daha gördük ve yaşadık. Siyasi ikbal ve ekonomik çıkar uğruna birçok insan benzer mağduriyetler yaşadı ve hala yaşıyor.

Balıkesir, Güney Marmara ve Bandırma silkelenmeli. Önce kentine ve dolayısıyla da insanlarına sahip çıkıp, fitne, fesat içinde, makam mevki davasına, ihale ve rant tacirlerinden kurtulup, bölgesine ve kentine, insanlarına sahip çıkmalı!

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz